Różaniec do granic

W święto Matki Bożej Różańcowej 7 października 2017 r., na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich uczestnicy pielgrzymowali do wielu kościołach wzdłuż granic Polski, by modlić się o pokój w Polsce i na świecie, za rodziny i o umocnienie na drodze wiary.

„Różaniec do granic” to projekt, którego głównym założeniem było otoczenie całej Polski modlitwą różańcową.

Również nasza parafia włączyła się w akcje i w grupie 54 osobowej o godz. 8:00 wraz z Księdzem Proboszczem wyruszyliśmy w kierunku kościoła pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Wierchomli Wielkiej. Na początku wszyscy uczestnicy wzięli udział w Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Andrzej Augustyn w asyście przybyłych kapłanów.

Była też chwila na zwiedzanie kościoła, który wcześniej był Cerkwią grekokatolicką.

Ukoronowaniem było wyruszenie w czterokilometrową drogę ku granicy z różańcem w ręku.