27 Niedziela Zwykła – 8 października 2017

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.00 a w niedziele o godz. 15.30 Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu różaniec poprowadzą dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum w następującym porządku: poniedziałek – klasy trzecie z Gimnazjum, wtorek – klasy czwarte, środa – klasy III ze Szkoły Podstawowej, w czwartek klasy II z Gimnazjum, szóste i siódme, w piątek klasy piąte oraz w sobotę klasy, drugie i pierwsze Szkoły Podstawowej.

Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza znicze na groby. Prosimy, aby nabywać znicze w kiosku parafialnym, w ten sposób wspomagamy potrzebujących. Dziękujemy Caritasowi i SKC za bezinteresowną posługę wobec potrzebujących naszej parafii.

Siostry Służebniczki zapraszają członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 12 października po wieczornym nabożeństwie w domu Sióstr Służebniczek.

W czwartek na wieczorne nabożeństwo o godz. 17.00 zapraszamy klasy II Gimnazjum oraz szóste i siódme z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania. Godzinę wcześniej o godz. 16.00 uczniowie tych klas mają katechezę w domu parafialnym bez rodziców. Na to spotkanie kandydaci przynoszą indeksy, zeszyty i długopisy.

W piątek 13 października będzie Nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00 Zapraszamy na nie wszystkie róże różańcowe i parafian chętnych do modlitwy oraz wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum. Figurę Matki Bożej będą niosły róże Marii Mrowiec, Marii Partyki i Michała Kocoła. Prosimy o kwiaty od tych róż do figury Matki Bożej.

W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na różaniec w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; jest uznawany za naszego pierwszego historyka (wspomnienie obowiązkowe);
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Janiny Starzyk. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Zofii Słowik.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Mariana Małeckiego . Dziękujemy za udział w różańcu róży Józefy Rusznicy.

W „GN” dzisiaj m.in.:

  • co robić gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?
  • o świętej, którą bardzo cenił o. Pio i codziennie modlił się za jej wstawiennictwem
  • o rosnącej liczbie spraw o unieważnienie małżeństwa w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie
  • o dwóch środkach zaradczych przeciwko złu – to różaniec i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP

Natomiast w „Niedzieli”:

  • tematem numeru jest różańcowa tarcza
  • do „Niedzieli” dołączono Nowennę Pompejańską

W nowym „MGN”:

  • bezpłatny dodatek – audiobook z drugą częścią powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza
  • o tym jak działa radio

Dziś odpust w Lipinach a w przyszłą niedzielę odpust fatimski w Tarnowie. Sumy odpustowe o godz. 11.00 Szczegóły są na afiszu w gablocie parafialnej.

W przyszła niedzielę w całej diecezji odbędą się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Dziś w całej diecezji w parafiach podawane są do publicznej wiadomości listy kandydatów do tych Rad. W naszej parafii najwięcej zgłoszeń otrzymali:

L.p Nazwisko i imię Data urodzenia Adres W tej kolumnie stawiamy x przy dwóch kandydatach
1. Augustyn Wiesław 1.03.1962 Ul. Kościuszki 11
2. Białas Teresa 20.02.1950 Ul. Rolnicza28
3. Chrobak Maria 10.02.1953 Ul. Mielecka 1A
4. Jakubowska Małgorzata 21.11.1969 Ul. Długa 75B
5. Klimek Kazimierz 3.01.1965 Ul. Jaracza 70
6. Łabno Bogdan 29.05.1965 Ul. Jaracza 22A
7. Michoń Adam 9.12.1952 Ul. Zagumnie 13
8. Michoń Ryszard 13.04.1958 Ul. Zagumnie 13A
9. Piątek Andrzej 30.11.1964 Ul. Zagumnie 1
10. Przetak Jan 6.03.1956 Ul. Jaracza 35
11. Świętoń Andrzej 8.06.1949 Ul. Zagumnie 61
12. Żołądź Michał 29.07.1966 Ul. Mielecka 11

 

Regulamin Wyboru Rad Duszpasterskich w Diecezji Tarnowskiej w p. 7 mówi że: „Każdy z głosujących ma obowiązek podania dwóch nazwisk różnych kandydatów na swej karcie wyborczej stawiając przy nich x w ostatniej rubryce”. Wycięte z ogłoszeń kartki wyborcze lub specjalnie przygotowane prosimy w przyszłą niedzielę złożyć do urny wyborczej umieszczonej pod chórem. Trzyosobowa komisja zliczy głosy wyborcze i tydzień po wyborach poda je do publicznej wiadomości.

W listopadzie odbędzie się kurs fotografowania i filmowania w czasie liturgii. Szczegóły w gablocie parafialnej.

Gminne Centrum Usług Medycznych w Lisiej Górze informuje, że od października br. W każdą sobotę istnieje możliwość skorzystania z odpłatnych porad lekarza ogólnego i lekarza pediatry w godzinach od 8.00 do 13.00 Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem GCUM Lisia Góra 14 6784999, 14 6784277 oraz na stronie internetowej.