Błogosławieństwo nowych lektorów

W sobotę 25 listopada bp Leszek Leszkiewicz udzielił błogosławieństwa nowym lektorom dekanatu Tarnów-Północ. Uroczystość odbyła się w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

– Nie jesteś byle kim. Twoich warg, twojego języka i ust użyczy sobie Pan Bóg. Będziesz czytał Jego słowo, a więc jesteś ważny. Dlatego też musisz umieć słuchać. Ty pierwszy masz usłyszeć Boże słowo i się nim zachwycić – mówił biskup do lektorów. Zauważył, że dzisiaj wszystkim zagraża znudzenie i rutyna. – Nawet kiedy jesteśmy na Mszy św., nie zawsze ją przeżywamy w duchu rozpoczętych katechez papieża Franciszka. Nie zawsze nasze serce, oczy, słuch są zwrócone ku Chrystusowi – dodał.

Chłopców przestrzegał, by nigdy nie wchodzili na ambonę bez przygotowania lektury Pisma Świętego, nawet jeśli ktoś czyta bardzo dobrze i jest prymusem, ani nawet wtedy, kiedy będzie lektorem z kilkudziesięcioletnim stażem. Oni pierwsi muszą próbować zrozumieć, co przez ich usta Bóg będzie chciał powiedzieć ludziom. Zachęcał do dawania świadectwa i przekonywał ich, że to wielki przywilej być lektorem, a za posługę tę kiedyś podziękuje im sam Pan Bóg.

Do błogosławieństwa przystąpiło 45 chłopców w tym trzech z naszej parafii: Jakub Madura, Michał Mucha i Sebastian Paluchowski. Chłopcom dziękujemy za piękny przykład i życzymy wytrwałości w tej posłudze na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.