2 Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

Dzisiejsza puszka przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

We wtorek na wieczorne nabożeństwo o godz. 17.00 zapraszamy klasy II Gimnazjum oraz szóste Szkoły Podstawowej z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania. Natomiast klasy siódme w środę. Godzinę wcześniej o godz. 16.00 uczniowie tych klas mają katechezę w domu parafialnym bez rodziców. Na to spotkanie kandydaci przynoszą indeksy, zeszyty i długopisy.

W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

Siostry Służebniczki zapraszają Członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 14 grudnia po Mszy świętej wieczornej w Domu Sióstr Służebniczek.

W najbliższy piątek 15 grudnia w kościele MB Fatimskiej w Tarnowie odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 19.30 W programie pantomima, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu i Komunia św., Apel Jasnogórski. Zapisy na wyjazd u ks. Tomasza.

W sobotę o godz. 10.00 będzie Msza św. dla chorych i starszych. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Obłożnie chorych, którzy nie mogą przyjechać do kościoła prosimy zgłaszać w zakrystii. Odwiedzimy ich po następnej niedzieli.

W sobotę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem.

Adwentowy dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, odbędzie się w Bazylice Katedralnej w Tarnowie w sobotę 16 grudnia 2017 r., początek o godz. 13.30 W programie konferencja, adoracja Najświętszego sakramentu, Msza św. i agapa.

W przyszłą niedzielę będzie składka w kopertach na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Prosimy o ofiary wszystkie rodziny i młodzież pracującą. Koszt ogrzewania w czasie ubiegłej zimy wyniósł 16700 zł.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na plebanii.

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

• 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 Roraty, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Dzieci zachęcamy do licznego udziału w Roratach, a rodziców prosimy, by zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.

Przed roratami codziennie będziemy śpiewać Godzinki.

Kolędnicy misyjni ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowują się już do kolędowania. Każda grupa kolędnicza ma swojego opiekuna z Akcji Katolickiej lub Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Opiekun przeprowadzi próbę z grupą kolędniczą w domu. Grupy kolędnicze ze Szkoły Podstawowej z klas IV i V udadzą się na kolędę ze swoim opiekunem. Uczniowie Gimnazjum  i klas VI i VII pójdą sami.

Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kiosku parafialnym. Najniższa ofiara wynosi odpowiednio 5 lub 12 zł. Jednocześnie ze świecami można nabyć kartki świąteczne na Boże Narodzenie, kropidła, dzieciątko do żłóbka i sianko wigilijne. Prosimy, aby świece nabywać już teraz, gdyż przed świętami może ich zabraknąć w centrali w Tarnowie.

Wszystkich parafian zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi świętej, z której będzie można skorzystać w czwartek 21 grudnia. Porządek będzie następujący: Mszy św. o godz.6.30 nie będzie. Msze św. będą odprawione o godz. 8.30 i 17.00 Spowiedź w kościele parafialnym będzie od godz. 9.00 do 10.00 następnie od 11.00 do 12.00 a po południu od godz. 14.00 do 15.00 i od 16.00 do 17.00 Parafianie, którzy nie pracują w zakładach niech przyjdą przed południem. Wtedy będzie więcej spowiedników.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Wielgus. Dziękujemy za udział w Godzinkach różom Józefy Wenc i Stanisława Tokarza.

Różaniec poprowadzi w przyszłą niedzielę róża Józefy Wenc. Dziękujemy za udział w różańcu różom Krystyny Wapiennik i Stefana Stono.

• o polskiej pomocy dla uchodźców w Libanie
  • relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Birmy i Bangladeszu
  • profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele
  • wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę

• tematem numeru jest Kościół katolicki za wschodnią granicą
  • o rekordzie podpisów za obroną życia dzieci chorych w łonach matek
  • jak żyć po Bierzmowaniu?

Finanse parafii Lisia Góra

wino mszalne, komunikanty, hostie i opłatki 0,00 725,00
remont kolejnych 6 kominów na plebanii i 28 deflektorów 0,00 4 000,00
8231 9839,29

Pracownicy parafialni otrzymali za listopad 1900 zł., ZUS pracowników 790,72 zł., Urząd Skarbowy 169 zł. Kwiaty do kościoła w grudniu 400 zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 6453,06 zł. W kasie dla pracowników kościelnych zostało 3193,34 zł.

Składki z listopada przekazane do Kurii przeznaczone były na potrzeby diecezji, Seminarium Duchowne i Kościół prześladowany. Wyniosły 5670 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w listopadzie.