Niedziela Św. Rodziny – 31 grudnia 2017

Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

 

Dziękujemy s. Scholastyce i pracownikom parafialnym za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej w kościele. Dziękujemy ofiarodawcom choinek do kościoła oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania kościoła na Boże Narodzenie. Bóg zapłać.

 

Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

 

Jutro, w Nowy Rok za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W modlitwach prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie, a w piątek przepraszamy Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie Bożych darów, zwłaszcza Eucharystii. Prosimy o miłosierdzie dla tych, którzy Pana Boga przeprosić nie chcą. W sobotę prosimy Niepokalane Serce Maryi o wstawiennictwo przed Bożym tronem.

 

W I piątek miesiąca specjalnej spowiedzi nie będzie. Można przystąpić do spowiedzi tak, jak w każdy dzień powszedni czyli pół godziny przed Mszą św.

 

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata, a w pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Msze Święte będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Kolędników misyjnych w strojach zapraszamy na godz. 10.30 Tego dnia w kościele pobłogosławimy złoto, kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

 

W Uroczystość Trzech Króli przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Nabożeństwo I soboty będzie o godz. 15.15 a następnie Msza św. Tych, którzy nie byli miesiąc temu zachęcamy do rozpoczęcia pięciu I sobót.

 

W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci, dlatego składka będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecamy tę składkę ofiarności parafian.

 

W przyszłą niedzielę zapis dzieci do chrztu o godz. 15.00 w domu parafialnym.

 

W sobotę 13 stycznia jest wyjazd kolędników misyjnych do Tylmanowej z parkingu kościelnego. Wszyscy kolędnicy jadą w strojach i z gwiazdą. Kolędnicy zapisują się u Ks. Tomasza i S. Barbary.

 

W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

 

Dziękujemy za ofiary złożone z okazji przyjęcia opłatków na wynagrodzenie S. Scholastyki i organisty.

 

Od dziś można będzie przed kościołem nabywać kadzidło i kredę. Kadzidło spalamy na gorącym naczyniu, oznacza ono chwałę oddaną Bogu.

 

Od 1 stycznia do 30 kwietnia możemy przekazywać 1% naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej – zamiast do budżetu państwa. Dobrze znamy naszą Caritas i ufamy jej. Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, aby korzystając z tej możliwości, pomogli za pośrednictwem Caritas ludziom ubogim i potrzebującym.

 

Godzinki w Nowy Rok poprowadzi róża Genowefy Armatys, w Trzech Króli róża Jadwigi Bogacz a w przyszłą niedzielę róża Mariana Wardzały. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Zygmunta Toporka.

 

Różaniec w Nowy Rok poprowadzi róża Jadwigi Bogacz, w Trzech Króli róża Genowefy Armatys a w przyszłą niedzielę róża Stanisława Świątka. Dziękujemy za udział w różańcu róży Stanisława Szatki.

 

Porządek wizyty kolędowej od 2 stycznia

Data

        Ksiądz Proboszcz Ksiądz Tomasz Ksiądz Władysław
Od domy Od domy Od domy
Wtorek

2 stycznia

15.00 Ul. Szkolna od Kamili Zając nr 1 13.00 Ul. Jaracza, numery parzyste od Teresy Kaziród nr 60c do Janiny Kocoł nr 84a
Środa

3 stycznia

14.15 Ul. Mielecka, numery parzyste od Piotra Wapiennika nr 48a 13.30 Ul. Kościuszki od Józefa Wielgusa

Poprawka do wersji drukowanej: Całą ulicę idzie ks Władysław

ek

4 stycznia

14.30 Ul. Sucharskiego, numery parzyste od Jadwigi Błocho nr 73 13.00 Ul. Sucharskiego, numery nieparzyste od Ryszarda Tatarczucha nr 71
Piątek

5 stycznia

13.30 Ul. Łukowska, numery nieparzyste od Pawła Janiszewskiego nr 1a i numery parzyste 14.00 Ul. Południowa od Jerzego Olszówki nr 30
Sobota

6 stycznia

13.00 Ul. Witosa, numery parzyste od Stanisława Stańczyka nr 78 do Józefy Kocoł nr 36
Poniedziałek

8 stycznia

13.00 Ul. Witosa, numery parzyste od ronda i 1 Maja do Zbigniewa Małeckiego nr 34a
Wtorek

9 stycznia

15.30 Ul. Tarnowska, Warzywna i Witosa nieparzyste od ronda 13.00 Ul. Witosa, nieparzyste od Marii Białas nr 71
Środa

10 stycznia

14.00 Ul. Rataja od Pawła Maziarza nr 34 do Ryszarda Cichego nr 22 14.30 Ul. Rataja od Wiesława Zająca do Roberta Wróblewskiego nr 22a 13.00 Ul. Zagumnie , numery nieparzyste od Macieja Kozioła nr 39 do Andrzeja Piątka nr 1
Czwartek

11 stycznia

14.30 Ul. Zagumnie, numery nieparzyste od Józefa Armatysa nr 41 13.00 Ul. Zagumnie, numery nieparzyste od Józefa Smutka nr 111a
Piątek

12 stycznia

13.00 Ul. Zagumnie, numery parzyste od Józefa Jaworskiego nr 116 do Roberta Małeckiego nr 94a 13.30 Ul. Zagumnie, numery parzyste od Danuty Ptak nr 92a 13.00 Ul. Zagumnie, numery parzyste od Marii Kucy nr 6a

Prosimy o samochody na kolędę.