2 Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018

Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.

Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcamy, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.

Dziś o godz. 17.00 spotkanie opłatkowe dla PRG, PRD, Caritasu, Akcji Katolickiej, Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego i szafarzy Komunii św. Przynosimy na to spotkanie śpiewniki z kolędami.

We wtorek przypada w naszej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja taka codziennie odbywa się w kolejnej parafii naszej diecezji. Porządek adoracji będzie następujący:

• 9.00 – 10.00  ul. Długa
  • 10.00 – 11.00 ul. Szkolna i Mielecka
  • 11.00 – 12.00 ul. Jaracza i Południowa
  • 12.00 – 13.00 ul. Zagumnie i Leśna
  • 13.00 – 14.00 ul. Witosa, Warzywna, Tarnowska, 1 Maja i Łukowska
  • 14.00 – 15.00 ul. Rolnicza i Józefa Bema
  • 15.00 – 16.00 ul. Sucharskiego
  • 16.00 – 17.00 ul. Rataja i Kościuszki

Adoracja cały dzień będzie w ciszy. Prosimy usilnie rodziców o zabranie dzieci i młodzieży na adorację do kościoła. Msze św. będą o godz. 8.00 i 17.00 Wierni obecni na Mszy św. o godz. 8.00 będą adorować Najświętszy Sakrament po Mszy św. do godz. 9.00 Mszy św. o godz. 6.30 nie będzie.

W środę na wieczorne nabożeństwo o godz. 17.00 zapraszamy klasy VII Szkoły Podstawowej z rodzicami na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania. Natomiast klasy szóste i II z Gimnazjum w piątek. Godzinę wcześniej o godz. 16.00 uczniowie tych klas mają katechezę w domu parafialnym bez rodziców. Na to spotkanie kandydaci przynoszą indeksy, zeszyty i długopisy.

W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszach św.

Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym roku przebiega on pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą”(Wj.15,6).

W czwartek po Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Ponad czterdzieści osób zobowiązało się w każdy czwartek adorować Pana Jezusa. Zapraszamy innych chętnych do włączenia się w tę adorację.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny.

Koronkę w piątek poprowadzą dwa kółka koronkowe ze Szkoły Podstawowej: Aleksandry Białas z IVA i Filipa Gniewka z IVB

W piątek przypada 7 rocznica śmierci Ks. Prałata Franciszka Ozorki. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00

W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami.

W przyszła niedzielę będzie składka w kopertach na elewację kościoła. Prosimy o ofiary wszystkie rodziny i młodzież pracującą.

Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

• 17 I – św. Antoni (251-356), jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
  • 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w czasie kolędy i za ofiary złożone z tej okazji.

Organizowane są „Ferie z Bogiem” dla dziewcząt pt. „On z Miłości zbawił mnie, jak Mu oddać serce swe?”. Odbędą się one w Domu Sióstr Służebniczek w Tuchowie, ul. Zielona 10 w następujących terminach:

09-11.02.2018 r. dla dziewcząt z klas I, II Gimnazjum oraz ze Szkoły Średniej, a 12-14.02.2018 r. dla dziewcząt z klas V, VI i VII Szkoły Podstawowej.

Bliższe informacje i zapisy u s. Barbary, tel. 502 530 783

Triduum dla rodziców i małżonków przed świętem Matki Bożej Gromnicznej, rozpocznie się w środę 31 stycznia. Przeprowadzi je Ks. dr hab. Marek Kluz z Uniwersytetu JP II w Tarnowie. W środę i czwartek rodzice i małżonkowie będą mieć naukę na Mszy św. o godz. 17.00 a 2 lutego w święto MB Gromnicznej Ks. Profesor wygłosi kazania na wszystkich Mszach św. W kiosku Caritasu można nabyć gromnice.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Michaliny Fornagiel. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Duź.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Duź. Dziękujemy za udział w różańcu róży Michaliny Fornagiel.

Od 1 stycznia do 30 kwietnia możemy przekazywać 1% naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej – zamiast do budżetu państwa. Dobrze znamy naszą Caritas i ufamy jej. Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, aby korzystając z tej możliwości, pomogli za pośrednictwem Caritas ludziom ubogim i potrzebującym.

• Bóg na naszych oczach dokonuje cudów – coraz więcej Żydów wierzy w Jezusa
  • czy trzeba bić na alarm? – coraz mniej polskich katolików uczestniczy w niedzielnej Mszy św.
  • o sędziowskiej niezawisłości mówi sędzia Barbara Piwnik
  • papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Co o Kościele w Chile mówią polscy misjonarze pracujący tam od wielu lat?
  • św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży ale i Polski. Jak to się stało, że ujrzano w nim obrońcę cywilizacji łacińskiej?
  • czy Kamil Stoch jest lepszy od Adama Małysza?

• czy Polska może powtórzyć sukces Izraela?
  • o szturmie polskich himalaistów na najwyższe szczyty świata
  • dlaczego islam toleruje przemoc?

POD PATRONATEM BISKUPA TARNOWSKIEGO ANDRZEJA JEŻA

VII Forum Formacyjne: 20-21 stycznia 2018

„Kim jesteś? Odkryć kobiecość. Odnaleźć męskość”

Prowadzą Mocni w Duchu z Łodzi z o. Pawłem Sawiakiem SJ