XXV spotkanie Kolędników Misyjnych w Tylmanowej

13 stycznia 2018 r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tylmanowej odbyło się XXV Jubileuszowe spotkanie Kolędników Misyjnych Diecezji Tarnowskiej. Mszy świętej sprawowanej o godz. 12.00 przewodniczył Ks. Biskup Andrzej Jeż. Ksiądz biskup podczas kazania uświadomił kolędnikom, że zostawili swój ślad w 30 krajach świata. Postawił przed nimi jednak, jak co roku, zadanie, by swoją wrażliwość misyjną przedłużali w ciągu całego roku przez żywe uczestniczenie w Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci.

Z naszej Parafii uczestniczyło w spotkaniu 39 Kolędników Misyjnych i 6 opiekunów. Braliśmy udział w Konkursie „Spieszmy do Betlejem” na najładniejsze stroje. Grupa z Lisiej Góry zajęła III miejsce. Taka uroczystość była organizowana po raz dwudziesty, dlatego – jako jedna z 3 parafii – otrzymaliśmy także dyplom za uczestnictwo we wszystkich spotkaniach.

W spotkaniu wzięło udział 1600 kolędników, a towarzyszyło im niemal 200 opiekunów świeckich, 25 sióstr zakonnych i 30 księży. W okresie Bożego Narodzenia 2017 kolędnicy misyjni pojawili się na ulicach i drogach naszej diecezji w liczbie 22,5 tys. Zebrali na realizacje 27 projektów rekordową sumę, która przekroczyła 1 mln 855 tys. zł.