Pielgrzymka do Porąbki Uszewskiej

11 lutego 2018 r. w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej odbyły się uroczystości odpustowe. Przewodniczył im bp Leszek Leszkiewicz. W Eucharystii uczestniczyli pielgrzymi z całej diecezji jak również 28 parafian z Lisiej Góry wraz z ks. wikariuszem Tomaszem Gołąbkiem.

W homilii bp Leszek nawiązał do Światowego Dnia Chorego. – Krzyż dźwigany wspólnie jest lżejszy, a troska o chorych budzi w nich nadzieję i radość. Na wzór Maryi służcie chorym z czułością. Chory to nie maszyna, której można zaaplikować leki i nic więcej. On potrzebuje miłości, czułości i bliskości. Grozi nam zamykanie się na bliźnich! Maryja jest dla nas wzorem, jak przekraczać siebie i iść do potrzebujących z pomocą. Byłoby mniej cierpiących wokół nas, gdybyśmy tworzyli relacje oparte na obecności, współczuciu, rozmowie – mówił kaznodzieja.

Po Mszy św. do Groty Matki Bożej przeszła procesja różańcowa zakończona uroczystym błogosławieństwem odpustowym.