1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

Ojciec Święty Franciszek podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby 23 lutego br. (tj. piątek) był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Jako diecezja tarnowska włączymy się w to dzieło poprzez post i Drogę Krzyżową celebrowaną w dniu 23 lutego br.

Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 17.00 a na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00

Spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sobotę o godz. 17.00 w kościele. Zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem na misje.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

Caritas od dzisiejszej niedzieli rozprowadza paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału. Oprócz paschalików są do nabycia baranki wielkanocne. Ponadto gimnazjaliści i dzieci szkolne otrzymają w szkole skarbonki wielkopostne rozprowadzane przez Caritas. Jest to już kilkuletnia tradycja. Dzieci a także rodziny składają jałmużny wielkopostne do tych skarbonek. Jałmużna obok modlitwy i postu jest uczynkiem pokutnym.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Jolanty Kuli. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Kucy.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Kucy. Dziękujemy za udział w różańcu róży Jolanty Kuli.

• o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej
  • jakim spowiednikiem był św. o. Pio? Tym, którzy traktowali spowiedź jako formalność mówił: wynoś się a nawet dawał w twarz. Aleksandra Wata, pisarza i poetę odepchnął od konfesjonału.
  • czy Watykan znajdzie złoty środek w relacji z chińskimi władzami, który stanowią prawdziwy aparat ucisku dla katolickiej mniejszości?
  • o katolickim diakonie, który w Belgii uśmiercił kilkadziesiąt starych i chorych osób

• tematem numeru są polskie dzieci trafiające do Jugendamtu w Niemczech
  • siostra Savia Bezak, służebniczka dębicka, przekazuje świadectwo na temat śmierci Heleny Kmieć w Boliwii
  • na jakich warunkach możemy włączyć się w modlitwę za Ojczyznę z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

W nowym „MGN” dla dzieci na marzec:

• obrazek ze św. o. Pio oraz jego radami – jak dobrze się spowiadać
  • o ojcu Pio opowiada jego były ministrant
  • jak zrobić własną grę planszową

W kiosku jest już nowy numer „Miłujcie się” dla młodzieży

Już dzisiaj informujemy, że w tym roku w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się misje parafialne w dniach 22 – 29 kwietnia, przed odpustem ku czci św. Wojciecha. Poprowadzą je Ojcowie Redemtoryści.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od tego roku ulegają  zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane będą przez Internet. Można będzie to zrobić już od 15 marca. We wszystkich biurach powiatowych ARiMR dostępne będą stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, przy których rolnicy będą mogli wypełnić i przesłać wniosek. Właściciele mniejszych gospodarstw zamiast wniosku mogą złożyć jednostronicowe Oświadczenie, w którym potwierdzą brak zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem. Termin składania oświadczeń wyznaczono od 15 lutego do 14 marca 2018 r. Apelujemy do rolników, by nie czekali do ostatniej chwili. Wcześniejsze zgłoszenie się do biura powiatowego pozwoli na uniknięcie kolejek i zapewnienie sprawnej i szybkiej obsługi. Szczegółowe informacje wywieszone są na parafialnej tablicy ogłoszeń.

Bezpłatne badanie słuchu będzie 23 lutego (tj. piątek) w Gminnym Centrum Usług Medycznych w Lisiej Górze. Szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej.