Dębica: wielkopostny dzień skupienia dla członków grup o. Pio.

Tegoroczny wielkopostny dzień skupienia grup modlitwy o. Pio, który odbył się 17 lutego w kościele Ducha Świętego w Dębicy, wpisał się w rok jubileuszu 100. rocznicy stygmatyzacji o. Pio i 50. rocznicy jego śmierci. Na dzień skupienia przybyli czciciele świętego z najdalszych zakątków naszej diecezji. Z Lisiej Góry było nas 24 osoby.

Wielkopostny dzień skupienia rozpoczął się modlitwą różańcową, której przewodniczył ks. Andrzej Rams, kustosz chorzelowskiego sanktuarium, prowadzący w dębickiej parafii misje święte. Uczestnicy wysłuchali także dwóch konferencji – ks. Andrzeja Liszki i o. Macieja Zinkiewicza OFMCap, redaktora naczelnego „Głosu Ojca Pio”. Drogę krzyżowa poprowadziła z kolei grupa modlitewna z Laskowej. Po godzinie miłosierdzia spotkanie zakończyło się Mszą św., której przewodniczył abp Henryk Nowacki.

– Święty o. Pio to nie tylko stygmatyk. Mówił, że sam dla siebie jest tajemnicą. Miał wiele darów: bilokacji, czytania w ludzkich duszach, czego doświadczali ci, którzy klękali u kratek jego konfesjonału, miał wizje nadprzyrodzone, obcował z duszami w czyśćcu cierpiącymi, miał dar przepowiadania przyszłości – wylicza ks. Andrzej Liszka, założyciel i koordynator grup modlitewnych o. Pio w diecezji tarnowskiej, przekonując, że przy tym wszystkim o. Pio nie straci nigdy na aktualności, ponieważ nigdy nie skupiał uwagi na sobie, ale zawsze wskazywał na Chrystusa. Boga ukochał i całe swe życie oddał Jezusowi.