3 Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na Drogę krzyżową w piątek o godz. 17.00 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00

Siostry Służebniczki zapraszają członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 5 marca po Mszy świętej wieczornej w domu Sióstr Służebniczek.

Zapraszamy klasy VI-te przygotowujące się do Bierzmowania we wtorek na wieczorne nabożeństwo o godz. 17.00 wraz z rodzicami. Godzinę wcześniej o godz. 16.00 uczniowie tych klas mają katechezę w domu parafialnym bez rodziców.

W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy klasy III-cie przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.

Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu w środę po wieczornej Mszy św.

W czwartek, 8 marca zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach kobiet na Mszach św.

W najbliższy piątek 9 marca w naszym kościele odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Na to spotkanie przychodzą obowiązkowo uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej oraz klas II i III Gimnazjum w ramach miesięcznego przygotowania do bierzmowania. Rozpoczęcie o godz. 18.30. Zapraszamy również młodzież pracującą i uczącą się z naszej parafii

W najbliższą sobotę rozpocznie się nowenna przed Uroczystością św. Józefa.

Klasy trzecie przygotowujące się do I Komunii św. będą mieć katechezę z rodzicami w sobotę w domu parafialnym. Klasa IIIA o godz. 9.00 a klasy IIIB i IIIC o godz. 10.00

W przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie składka na kwiaty do Grobu Pańskiego i na jego urządzenie.

Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Haliny Łuszcz. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Ryszarda Janiszewskiego.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Heleny Michoń. Dziękujemy za udział w różańcu róży Mariana Wardzały.

Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału. Oprócz paschalików są do nabycia baranki wielkanocne. Ponadto gimnazjaliści i dzieci szkolne otrzymały w szkole skarbonki wielkopostne rozprowadzane przez Caritas. Jest to już kilkuletnia tradycja. Dzieci a także rodziny składają jałmużny wielkopostne do tych skarbonek. Jałmużna obok modlitwy i postu jest uczynkiem pokutnym.

• o świeckich zakonnikach, zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu?
  • w ramach cyklu „Wielki Post z o. Pio” o walce człowieka z szatanem
  • co jest wyjątkowego w praktykowaniu :Gorzkich żalów” i dlaczego właśnie w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne?
  • recenzja książki pokazującej skuteczność sakramentu małżeństwa w którym Chrystus daje moc małżonkom podążania drogą zbawienia
  • o kluczu do rozwiązania problemu pijaństwa, który podaje Kościół katolicki

• tematem numeru są relacje polsko – żydowskie
  • św. JP II mówi o geniuszu kobiety
  • o nowym papieskim ceremoniarzu z Polski

W nowym „MGN” dla dzieci na marzec:

• obrazek ze św. o. Pio oraz jego radami – jak dobrze się spowiadać
  • o ojcu Pio opowiada jego były ministrant
  • jak zrobić własną grę planszową

W kiosku jest też nowy numer „Miłujcie się” dla młodzieży a w nim:

• o Bożym miłosierdziu w życiu Romana Kluski
  • św. Andrzej Bobola, patron Polski, niezwyciężony świadek Chrystusa
  • rodzina jako droga do świętości

Zelatorzy i zelatorki róż różańcowych niech odbiorą po Mszy św. w zakrystii „Misje Dzisiaj”

Już dzisiaj informujemy, że w tym roku w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się misje parafialne w dniach 22 – 29 kwietnia, przed odpustem ku czci św. Wojciecha. Poprowadzą je Ojcowie Redemtoryści.