4 Niedziela Wielkiego Postu – 11 marca 2018

Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00 a Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00

Rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej bł. Karoliny w Ilkowicach zapraszają nas w piątek po Drodze krzyżowej i Mszy św. na spektakl „Mój Chrystus połamany” który przedstawią w naszym kościele. Z tej okazji zbiorą ofiary na remont swojej szkoły, w której ostatnio był pożar.

Klasy trzecie przygotowujące się do I Komunii św. będą mieć katechezę z rodzicami w sobotę w domu parafialnym. Klasa IIIA o godz. 9.00 a klasy IIIB i IIIC o godz. 10.00

Oddział Caritas przy parafii św. Rodziny w Tarnowie wydaje codziennie obiady dla bezdomnych i biednych. Oddział ten zwraca się z prośbą do naszej parafii o zorganizowanie zbiórki ziemniaków, jarzyn czy warzyw celem kontynuowania działalności charytatywnej. Prosimy więc chętnych o dostarczenie wymienionych produktów w sobotę na parking przy bramie wjazdowej na plebanię do godz. 10.00

W przyszłą niedzielę będzie trzecia składka w kopertach na elewację kościoła. Prosimy o ofiary wszystkie rodziny i młodzież pracującą.

Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Heleny Michoń. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Haliny Łuszcz.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Haliny Łuszcz. Dziękujemy za udział w różańcu róży Heleny Michoń.

Caritas rozprowadza paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału. Oprócz paschalików są do nabycia baranki wielkanocne. Ponadto gimnazjaliści i dzieci szkolne otrzymały w szkole skarbonki wielkopostne rozprowadzane przez Caritas. Jest to już kilkuletnia tradycja. Dzieci a także rodziny składają jałmużny wielkopostne do tych skarbonek. Jałmużna obok modlitwy i postu jest uczynkiem pokutnym.

• dziś pierwsza niedziela wolna od handlu. Dzięki temu robimy krok w stronę dojrzałej cywilizacji
  • reportaż z najmniejszego miasta w Polsce, które liczy zaledwie 503 mieszkańców, za to zabytkami mogłoby obdzielić niejedną metropolię
  • o roli Kościoła w historii Polski w rozmowie z wicepremierem Jarosławem Gowinem
  • o wielkiej roli w naszym życiu św. Michała Archanioła, którego nazywają największym egzorcystą
  • o potrzebie postu w życiu współczesnego człowieka mówi dietoterapeuta Marek Zaremba

• tematem numeru jest 5. Rocznica wyboru papieża Franciszka
  • o ekstremalnych drogach krzyżowych
  • o niezłomnej wierze żołnierzy wyklętych

W nowym „MGN” dla dzieci na marzec:

• obrazek ze św. o. Pio oraz jego radami – jak dobrze się spowiadać
  • o ojcu Pio opowiada jego były ministrant
  • jak zrobić własną grę planszową

W kiosku jest też nowy numer „Miłujcie się” dla młodzieży a w nim:

• o Bożym miłosierdziu w życiu Romana Kluski
  • św. Andrzej Bobola, patron Polski, niezwyciężony świadek Chrystusa
  • rodzina jako droga do świętości

Już dzisiaj informujemy, że w tym roku w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się misje parafialne w dniach 22 – 29 kwietnia, przed odpustem ku czci św. Wojciecha. Poprowadzą je Ojcowie Redemtoryści.

Finanse parafii Lisia Góra

Raport za luty 2018
Wyszczególnienie Przychody Wydatki
s. Scholastyka za styczeń 0,00 500,00
papier do ksero 0,00 128,00
ubezpieczenie kościoła i budynków parafialnych na 2018 rok 0,00 6 047,00
żarówki do kościoła 0,00 138,00
za grobowiec 600,00 0,00
ofiara na kościół z okazji pogrzebu z Brnia 200,00 0,00
składka niedzielna 1 781,00 0,00
prąd w budynku gospodarczym 0,00 35,47
za plakat na parkingu 0,00 40,00
naprawa falcerki do zginania papieru 0,00 670,00
środki czystości do zakrystii 0,00 120,00
składka niedzielna 966,00 0,00
gaz w domu parafialnym 0,00 87,20
prąd w kościele 0,00 1 104,54
prąd w domu parafialnym 0,00 402,19
za gaz w kościele 0,00 3 696,22
Razem 3547 12968,62

I zbiórka na elewację kościoła z 298 kopert w styczniu wyniosła 22910 zł.

II zbiórka na elewację kościoła z 296 kopert wyniosła 30520 zł. Bóg zapłać wszystkim , którzy złożyli ofiary a szczególnie jednej rodzinie, która złożyła w lutym ofiarę 10.000 zł. Zebraliśmy już 53430 zł.

Pracownicy parafialni otrzymali za styczeń 1900 zł., ZUS pracowników 820,16 zł., Urząd Skarbowy 181 zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 4722,64 zł. Radni zebrali jeszcze w lutym z ulic Mieleckiej i Długiej 4940 zł. Ofiarodawcom dziękujemy za ofiary a radnym za ich zebranie. W kasie dla pracowników kościelnych zostało 6761,48 zł.

Składki z lutego przekazane do Kurii przeznaczone były na potrzeby diecezji, puszka na misje, Caritas ze środy popielcowej i Seminarium Duchowne. Wyniosły 4950 zł.. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w lutym.