Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018

Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

 

Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękujemy za zebrane dzisiaj ofiary i dary materialne, które będą rozdawane ubogim i potrzebującym parafianom. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

 

Dziś, czyli w Niedzielę Miłosierdzia członkowie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego zapraszają do wspólnej modlitwy w kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00

 

Dziś członkowie Akcji Katolickiej dostarczą do naszych domów program Misji Świętych. Dziękujemy im za podjęty trud.

 

Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszach Świętych będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

 

W poniedziałek, 9 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

 

We wtorek 10 kwietnia 78. rocznica Zbrodni Katyńskiej, dlatego cała społeczność szkolna będzie przeżywała dzień patronalny. Z tej racji o godz. 10.00 w naszym kościele odbędzie się akademia i Msza św. Zapraszamy również wszystkich rodziców.

 

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszach św.

 

W środę na wieczorne nabożeństwo o godz. 18.00 zapraszamy klasy VII Szkoły Podstawowej i II z Gimnazjum wraz z rodzicami. Godzinę przed nabożeństwem zapraszamy klasy VII również z rodzicami na powtórkę Katechizmu Bierzmowanych do domu parafialnego, natomiast po nabożeństwie na podobną powtórkę zapraszamy klasy II Gimnazjum również z rodzicami. Egzamin przeprowadzi wizytator nauki religii wyznaczony przez Ks. Biskupa na początku maja.

 

Zapraszamy klasy VI-te przygotowujące się do Bierzmowania w piątek na wieczorne nabożeństwo o godz. 18.00 wraz z rodzicami. Godzinę wcześniej o godz. 17.00 uczniowie tych klas mają katechezę w domu parafialnym bez rodziców.

 

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny.

 

Klasy trzecie przygotowujące się do I Komunii św. będą mieć katechezę z rodzicami w sobotę w domu parafialnym. Klasy IIIB i IIIC o godz. 9.00 a klasa IIIA o godz. 10.00

 

Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W przyszłą niedzielę będzie IV zbiórka w kopertach na elewację kościoła. Prosimy o ofiary wszystkie rodziny i młodzież pracującą. Prace rozpoczną się w poniedziałek 16 kwietnia.

 

Do spowiedzi w dni powszednie można przystąpić pół godziny przed Mszą św. a w niedziele w czasie Mszy św.

 

Organizowany jest wyjazd do Lednicy koło Gniezna na ogólnopolskie spotkanie młodzieży, które odbędzie się 2 czerwca 2018 r. Wyjazd z Lisiej Góry 31 maja o godz. 23.00 (czwartek), powrót około południa 3 czerwca (niedziela). Oprócz spotkania nad Lednicą w planie jest m.in.: sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz spływ kajakami po Warcie. Koszt wyjazdu 150 zł. Zapisy u ks. Tomasza.

 

W dniach 20-22 kwietnia organizowany jest w Domu Sióstr Służebniczek w Tuchowie dzień skupienia dla dziewcząt z Gimnazjum i szkół średnich. Bliższe informacje i zapisy u s. Barbary, tel. 502 530 783

Zapraszamy dzieci oraz członków rodzin do uczestnictwa w XXXIII Pielgrzymce autokarowej do Tarnowa skąd udamy się pieszo do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 1 maja 2018 (wtorek). Wyjazd z parkingu w Lisiej Górze o godz. 7.30 przejazd do Tarnowa – kościół pw. Trójcy Przenajświętszej (Tarnów – Terlikówka), przejście pieszo ok. 15 km. W Tuchowie będziemy uczestniczyć we Mszy św. w Sanktuarium o godz. 14.00 Powrót autokarem do Lisiej Góry ok. 16.30 Zapisy u s. Barbary.

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Partyki. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Mrowiec.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Mrowiec. Dziękujemy za udział w różańcu róży Marii Partyki.

 

W dzisiejszym „GN” m.in.:

  • co znaczą słowa – Jezu ufam Tobie
  • jakie konsekwencje dla Kościoła będzie miało wprowadzenie nowych regulacji dotyczących danych osobowych?
  • relacja z planu zdjęciowego najsłynniejszej polskiej produkcji „Korony królów”
  • o świętej narzeczonej, która wkrótce będzie beatyfikowana
  • użytkownicy Facebooka dowiedzieli się, że ktoś poznał ich prywatne sprawy

Natomiast w „Niedzieli”:

  • o katastrofie smoleńskiej w 8-mą rocznicę
  • tematem numeru jest Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

Finanse Parafii Lisia Góra marzec 2018

Wyszczególnienie Przychody Wydatki
plakat na parkingu 0,00 40,00
czytanki mszalne na marzec i kwiecień 0,00 200,72
s. Scholastyka za luty 0,00 500,00
foldery z programem misji 0,00 290,00
ofiara na kościół z okazji pogrzebu z Brnia 200,00 0,00
składka niedzielna 3966,00 0,00
benzyna do wertykulatora 0,00 90,00
składka niedzielna 1 049,00 0,00
za prąd w budynku gospodarczym 0,00 37,79
transmisja z kościoła do internetu I kwartał 0,00 450,00
za grobowiec 600,00 0,00
ofiara za krzyżmo i olej chorych 0,00 200,00
wydatki na Grób Pański 0,00 1 500,00
5815,00 3308,51

 

III zbiórka na elewację kościoła wyniosła 23670 zł. (razem z innymi walutami). Ofiary złożono w 299 kopertach. Poprzednio w dwóch zbiórkach zebraliśmy 53430 zł. Razem mamy więc zgromadzone 77100 zł. Bóg zapłać za hojne ofiary na elewację.

 

Pracownicy parafialni otrzymali za marzec 2100 zł., ZUS pracowników 820,16 zł., Urząd Skarbowy 181 zł. W kasie dla pracowników kościelnych było 6761,48 zł. W kasie dla pracowników kościelnych zostało 3660,32 zł.

Składki z marca przekazane do Kurii przeznaczone były na potrzeby diecezji, zabytki Ziemi Świętej i Seminarium Duchowne. Wyniosły 5400 zł.. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w marcu.