3 Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018

Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.

Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, która pomoże nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu. Niedziela 15 kwietnia, to także II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W tym roku pragniemy, by w naszych rodzinach czytany był List do Rzymian. Można wylosować sobie fragment Listu do Rzymian i z Księgi Przysłów i dziś przeczytać w domu.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszach św.

W czwartek po wieczornej Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny. Koronkę poprowadzą kółka koronkowe Pauliny Madej i Jakuba Olszówki z klasy VII B.

Spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sobotę o godz. 18.00 w kościele. Zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W przyszłą niedzielę rozpoczynają się misje w naszej parafii. Prosimy o codzienne odmawianie modlitwy za misje znajdującej się w folderze z programem misji. Folder został dostarczony do każdej rodziny.

Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Organizowany jest wyjazd do Lednicy koło Gniezna na ogólnopolskie spotkanie młodzieży, które odbędzie się 2 czerwca 2018 r. Wyjazd z Lisiej Góry 31 maja o godz. 23.00 (czwartek), powrót około południa 3 czerwca (niedziela). Oprócz spotkania nad Lednicą w planie jest m.in.: sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz spływ kajakami po Warcie. Koszt wyjazdu 150 zł. Zapisy u ks. Tomasza.

W dniach 20-22 kwietnia organizowany jest w Domu Sióstr Służebniczek w Tuchowie dzień skupienia dla dziewcząt z Gimnazjum i szkół średnich. Bliższe informacje i zapisy u s. Barbary, tel. 502 530 783

Zapraszamy dzieci oraz członków Rodzin do uczestnictwa w XXXIII Pielgrzymce z Tarnowa do Tuchowa organizowanej przez Siostry Służebniczki. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 1 maja 2018 (wtorek). Wyjazd z parkingu w Lisiej Górze o godz. 7.30 przejazd do Tarnowa – Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej (Tarnów – Terlikówka), przejście pieszo ok. 15 km do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. W Tuchowie będziemy uczestniczyć we Mszy św. w Sanktuarium o godz. 14.00 Powrót autokarem do Lisiej Góry. Zapisy u s. Barbary, tel. 502 530 783.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Jana Kucy. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Partyki.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Romana Duzia. Dziękujemy za udział w różańcu róży Marii Mrowiec.

W dzisiejszym „GN” m.in.:

• aż 9 męczenników doczekała się Francja w ciągu ostatnich 22 lat. Czy staną się oni zasiewem nowych chrześcijan?
  • o dzisiejszym Narodowym Czytaniu Pisma Św.
  • co sprawia , że tysiące Polaków nagle zaczynają czcić księdza z Neapolu, libańskiego mnicha czy Włoszkę żyjącą 500 lat temu?
  • program wielu kanałów telewizyjnych na ten tydzień

• czy orędzia z Medjugorie wskazują, że stoimy w obliczu czasów ostatecznych?
  • tematem numeru jest mocarz wiary Papież Benedykt XVI w związku z 91-szą rocznicą urodzin
  • rozmowa z abpem Grzegorzem Rysiem na temat synodu