Misje Święte, Odpust, Jubileusz

W dniach 22-29 kwietnia 2018 r. po 10 latach przeżywaliśmy w parafii ponownie misje parafialne. Prowadzili je redemptoryści O. Ireneusz Homoncik i O. Józef Szczecina. W ciągu tych dni odnowiliśmy nasze przymierze z Bogiem poprzez sakrament pokuty oraz uświadamialiśmy sobie jak ważna jest rodzina zbudowana na fundamencie wiary, modląca się i zawierzona Maryi. Ukoronowaniem tych ćwiczeń duchowych było poświęcenie odnowionego Krzyża Misyjnego, naszych krzyży oraz zyskanie odpustu zupełnego.

W ramach Misji Świętych przeżywaliśmy w niedzielę 29 kwietnia odpust ku czci św. Wojciecha – patrona kościoła. Sumie odpustowej przewodniczył nasz rodak O. Niward Chrobak – cysters, który przeżywa w tym roku 60 rocznicę święceń kapłańskich. Ufundował on z tej okazji nowy ornat dla naszego kościoła, na którym jest wizerunek św. Wojciecha.

« 1 z 2 »