XXIII Rajd im. ks. Walentego Gadowskiego w Beskidzie Sądeckim

W dniach 18-20 maja 2018 r. odbył się XXIII Rajd im. ks. Walentego Gadowskiego w Beskidzie Sądeckim. Nasza drużyna, składała się z KSMowiczów i liczyła 10 osób, w tym gościnnie dołączyli do nas Trojaczki ze Skrzyszowa.

W piątek po zajęciach szkolnych pojechaliśmy pociągiem do Rytra, gdyż tam mieliśmy nocleg. Wieczorem jeszcze zdążyliśmy wybrać się na tamtejszą Górę Zamkową.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od Mszy świętej w kościele parafialnym w Rytrze. Następnie wyruszyliśmy na najwyższy szczyt w Beskidzie Sądeckim – Radziejową (1262 m.), a potem do Piwnicznej gdzie co roku jest organizowana baza Rajdu. Tam też spotkały się wszystkie drużyny, których w tym roku było 10. Po zakwaterowaniu odbył się konkurs wiedzy o św. Stanisławie Kostce. Później była zabawa i integracja z innymi oddziałami.

W niedzielę po śniadaniu odbył się konkurs wiedzy o Beskidzie Sądeckim, a zaraz po tym prezentacja wszystkich grup. Rajd zakończył się Mszą świętą oraz wręczeniem nagród dla poszczególnych oddziałów. Do domu wróciliśmy co prawda zmęczeni ale zarazem szczęśliwi.