Uroczystość Trójcy Św. – 27 maja 2018

Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy Trójcę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

Dziś spotkanie zespołu synodalnego po wieczornej Mszy św.

 

We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu po wieczornej Mszy św.

 

Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 18.00 a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa też o godz. 18.00

 

Dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św. i ich najbliżsi będą mieć spowiedź w środę o godz. 17.00 Również w środę będzie spowiedź przed I piątkiem miesiąca dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych. Wypada abyśmy wszyscy przystąpili do Komunii św. w Boże Ciało. W I piątek wystarczy przystąpić do Komunii św. W I piątek nie będzie specjalnej spowiedzi. W środę będą obcy księża.

 

Przypominamy rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. o przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało. Ołtarze należy ustawić i przyozdobić brzózkami w środę od godz. 17.00 Natomiast dekoracje ołtarzy należy założyć rano w Boże Ciało. Parafialna Rada Duszpasterska, Parafialna Rada Gospodarcza i Akcja Katolicka przystroją trasę procesji i umieszczą napisy eucharystyczne na trasie procesji w środę od godz. 17.00. Zelatorki róż różańcowych przyniosą po pięć wianków w środę przed godziną 15.00 przed plebanię. Wianki przygotuje cała róża z zielonych gałązek. Ktokolwiek z parafian zostanie poproszony przez radnych do strojenia trasy procesji niech to uczyni ochotnym sercem z miłości do Chrystusa w Eucharystii. Prosimy o wykoszenie trawy i uporządkowanie terenu przy trasie procesji.

 

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

 

W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą o godz.6.50, suma o 9.30 i wieczorna Msza św. o 16.00 Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Po sumie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami Witosa, 1 Maja i Zagumnie, tak jak w ubiegłym roku. Prosimy o zabranie na procesję wszystkich feretronów i chorągwi. Prosimy, aby obok dzieci przedszkolnych i starszych, które będą sypały kwiaty, wzięły udział w procesji dzieci z klas II w strojach pierwszokomunijnych, a także dzieci, które w tym dniu będą obchodzić I rocznicę swojej I Komunii św., DSM, ministranci i lektorzy. Zapraszamy strażaków. Weźmy liczny udział w procesji i wyznajmy w ten sposób wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest w całej diecezji na hospicja i inne cele charytatywne.

 

W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

 

W czasie oktawy Bożego Ciała rano o godz. 6.30 będzie uroczysta Msza św. bez procesji, natomiast wieczorem o godz. 18.00 Msza św. z procesją eucharystyczną. W przyszłą niedzielę procesja będzie po sumie. Prosimy aby przez całą oktawę dzieci przychodziły do sypania kwiatów. Zapraszamy też dzieci po I Komunii św. oraz z rocznicy I Komunii św. w strojach liturgicznych.

 

W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

 

W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Najpierw będzie Nabożeństwo I soboty o godz. 17.00 a następnie Msza św. z procesją o godz. 18.00 Tych, którzy nie byli miesiąc temu zachęcamy do rozpoczęcia pięciu I sobót.

 

Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
 • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

 

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć pracę w najbliższym miesiącu.

 

Przypominamy, że chorągwie niosą następujące róże: Mariana Małeckiego, Wojciecha Bogacza, Romana Duzia, Jana Kucy, Stanisława Świątka, Bolesława Płaczka, Mariana Wardzały, Zygmunta Toporka. Zelatorzy tych róż wyznaczą po jednej osobie do chorągwi na Boże Ciało i codziennie przez całą oktawę. Do niesienia baldachimu w czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy następujące róże ojców

L.p Data Róża
1 1 czerwca piątek Ryszarda Janiszewskiego
2 2 czerwca sobota Michała Kocoła
3 3 czerwca niedziela Jana Kucy
4 4 czerwca poniedziałek Mariana Małeckiego
5 5 czerwca wtorek Roberta Małeckiego
6 6 czerwca środa Bolesława Płaczka
7 7 czerwca czwartek Stefana Stono
8 8 czerwca piątek Stanisława Świątka

 

Godzinki w Boże Ciało poprowadzi róża Józefy Rusznicy a w przyszłą niedzielę róża Bolesława Płaczka. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Janiny Radoń.

 

Różaniec w Boże Ciało poprowadzi róża Zofii Słowik a w przyszłą niedzielę róża Jana Kucy. Dziękujemy za udział w różańcu róży Anny Pyrek.

 

W dzisiejszym „GN” m.in.:

 • święto Bożego Ciała jest po to, aby Eucharystia nam nie spowszedniała
 • dlaczego warto jechać na Lednicę 2018
 • dlaczego wybór JP II był przełomem w myśleniu o ojczyźnie
 • co rząd może zrobić dla protestujących w sejmie?

Natomiast w „Niedzieli”:

 • o relacjach między Żydami i Palestyńczykami
 • o prawie rodziców do pożegnania dziecka utraconego
 • do „Niedzieli” dołączono plakat na Boże Ciało do umieszczenia w oknie

W nowym czerwcowym „MGN”:

 • mistrzowski dodatek, a w nim wszystko o Mundialu 2018
 • jak zostać mistrzem w życiu? Podpowiada o. Leon Knabit

 

Zachęcamy również dziewczęta do udziału w rekolekcjach wakacyjnych.

Rekolekcje dla dziewcząt ze szkół średnich oraz starszych:

25-29.06.2018 r. Firlej koło Lublina, ofiara 80 zł plus dojazd, 16-19.07.2018 r. Częstochowa, ofiara 50 zł plus dojazd.

Rekolekcje dla dziewcząt z klas VII i Gimnazjum:

16-21.08.2018 r.  Krościenko nad Dunajcem, ofiara 120 zł plus dojazd.

Zapisy u s. Barbary, tel. 502 530 783

 

Organizowany jest wyjazdu na koncert „Jednego serca, Jednego Ducha” do Rzeszowa w dniu 31 maja (Boże Ciało). Wyjazd z parkingu w Lisiej Górze o godz. 16.30 Zapisy u S. Barbary lub w kiosku parafialnym. Przy zapisie wpłata 20 zł.

 

Organizowany jest wyjazd do Lednicy koło Gniezna na ogólnopolskie spotkanie młodzieży, które odbędzie się 2 czerwca 2018 r. Wyjazd z Lisiej Góry 31 maja o godz. 23.00 (czwartek), powrót około południa 3 czerwca (niedziela). Oprócz spotkania nad Lednicą w planie jest m.in.: sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz spływ kajakami po Warcie. Koszt wyjazdu 150 zł. Zapisy u ks. Tomasza bądź przez stronę parafialną.

 

Organizowany jest wyjazd na „Wakacje z Bogiem” dla dziewcząt z klas III – VI w dniach 12-16.07.2018 r. Pobyt w Ośrodku wypoczynkowym w Ochotnicy Dolnej. W programie: codzienna Eucharystia, Zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, Rollercoaster w Kluszkowcach, rajskie ślizgawki w Krynicy, zwiedzanie Ogrodów Biblijnych w Muszynie, grill, zabawy integracyjne, praca w grupach. Informacje i zapisy u s. Barbary, tel. 502 530 783

 

Ks. Tomasz organizuje pielgrzymkę w 9-osobowej grupie do Ziemi Świętej w terminie 25 lipca – 1 sierpnia 2018 r. W programie pełne 7 dni w Izraelu. Koszt: 900 zł. (przy zapisie) + 700 $ (w dniu wylotu) Cena zawiera: ubezpieczenie, transport na lotnisko i z powrotem, przelot samolotem z bagażem podręcznym, transport w Izraelu, noclegi, posiłki, bilety wstępu. Więcej informacji u ks. Tomasza tel. 506-134-892