XVI koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”

W dniu 31 maja w Uroczystość Bożego Ciała już po raz piąty grupa osób z Lisiej Góry udała się do Rzeszowa, gdzie odbył się Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. W Koncercie uczestniczyło około 40 tysięcy osób, natomiast z Lisiej Góry wybrało się 34 osoby. Celem XVI edycji spotkania było wspólne uwielbienie Boga poprzez modlitwę, śpiew i taniec.

W koncercie uwielbienia Pana Boga wziął udział m.in. bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski. Wśród gości koncertu był o. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca i ks. Zbigniew Kras, kapelan prezydenta Andrzeja Dudy. Ksiądz Zbigniew Kras przekazał organizatorom koncertu list od prezydenta i biało-czerwoną flagę, która została umieszczona na maszcie przygotowanym na scenie.

Koncert prowadził Jan Budziaszek, jeden z pomysłodawców rzeszowskiego uwielbienia. W tym roku, oprócz często goszczących w Rzeszowie artystów Marcina Pospieszalskiego, Lidii Pospieszalskiej, Tamary Przybysz, Joachima Mencla i Leopolda Twardowskiego wystąpili m.in. Beata Bednarz, Dariusz „Maleo” Malejonek, Micho Kurihara, ks. Mykola Bystrytskyi oraz zespoły: New Life’M, Kana i Full Power Spirit. Wykonawcom towarzyszyli orkiestra i chór „Jednego Serca Jednego Ducha” z wsparciem muzyków z Filharmonii Podkarpackiej i uczniów rzeszowskich szkół muzycznych. Kierownikiem muzycznym koncertu był Marcin Pospieszalski.

Wśród wielu utworów pojawiły się także pieśni nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Rota” i „Bogurodzica”. Do dziękczynienia za wolną Ojczyznę zachęcił bp Jan Wątroba, który razem z pozostałymi biskupami obecnymi na koncercie udzielił zebranym błogosławieństwa.