10 Niedziela Zwykła – 10 czerwca 2018

Komunikat w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny 2018

 

Drodzy Małżonkowie, Drogie Rodziny!

Rodzina jest wspólnotą życia, w której uczymy się relacji do Boga, do siebie nawzajem i do społeczeństwa. W pierwszym roku Synodu naszej diecezji, pragniemy szczególnie zwrócić się ku rodzinie. Jednym z akcentów podkreślających wartość i piękno małżeństwa i rodziny jest Diecezjalne Święto Rodziny, którego główne obchody będziemy przeżywać 17 czerwca na starosądeckich Błoniach. Rozpoczniemy o godz. 11.00 od uroczystej Eucharystii.

Po Mszy świętej rozpoczniemy Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego będziemy chcieli podkreślić różnorodność regionalnych kultur. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcam, aby na Święto Rodziny przyjechać w takim stroju lub chociaż ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego.

Obok Ołtarza Papieskiego powstanie specjalny namiot „Rodzina Wspólnot”, w którym znajdą się reprezentanci wspólnot o charyzmacie rodzinnym. Będzie można w nim nawiązać kontakt z daną wspólnotą i uzyskać potrzebne informacje.

Pragnę serdecznie zaprosić Was na to wydarzenie, które będzie wyrazem naszej wspólnej troski o rodzinę.

Andrzej Jeż

Biskup Tarnowski

 

Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

 

Dziś o godz. 15.00 w ogrodzie różańcowym zmiana tajemnic różańcowych dla chętnych róż różańcowych. Pozostałe niech przeprowadzą zmianę tajemnic w domach tak jak dotychczas.

 

W środę godz. 18.00 będzie Nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na nie wszystkie róże różańcowe i parafian chętnych do modlitwy oraz wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum. Figurę Matki Bożej będą niosły róże Anny Pyrek, Janiny Radoń i Mariana Małeckiego. Prosimy o kwiaty od tych róż do figury Matki Bożej. Dziewczęta z DSM-u będą nieść lampiony przy figurze Matki Bożej. Dzieci I-komunijne niech przyjdą w swoich strojach.

 

Siostry Służebniczki zapraszają członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się 14 czerwca w czwartek o godz. 16.30 w domu Sióstr Służebniczek.

 

W czwartek po wieczornej Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny. Koronkę poprowadzą kółka koronkowe Martyny Szatko z Va i Jakuba Kuty z Vb.

 

W przyszłą niedzielę będzie składka w kopertach na wynagrodzenie organisty. Prosimy o ofiary wszystkie rodziny i młodzież pracującą.

 

W przyszłą niedzielę spotkanie zespołu synodalnego po wieczornej Mszy św.

 

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 18.00

 

Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
 • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

 

W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Brata Alberta w Brniu. Suma odpustowa o godz. 11.00

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Stefana Stono. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Zofii Słowik.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Mariana Małeckiego. Dziękujemy za udział w różańcu róży Józefy Rusznicy.

 

W dzisiejszym „GN” m.in.:

 • w Niemczech wystarczy donos od sąsiadów, aby specjalnie powołany urząd wtargnął w nocy do domu i zabrał rodzicom ich dziecko. Czy mieszkające tam polskie rodziny mają się czego obawiać?
 • papież Franciszek we wrześniu odwiedzi Litwę, Łotwę i Estonię. Czy w programie pielgrzymki znajdą się również polskie akcenty?
 • o kardynale Auguście Hlondzie, który bronił Żydów a dziś oskarżany jest o antysemityzm
 • o misternych dywanach kwiatowych w wielu parafiach wykonanych w Boże Ciało
 • o parafii Bł. Karoliny w Tarnowie – dziś parafia ta przeżywa konsekrację kościoła, srebrny jubileusz parafii oraz nadanie kościołowi imienia św. JP II

 

Diecezjalne dziękczynienie za przyjęcie sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek, 14 czerwca przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu. Do udziału zaproszona jest młodzież z klas trzecich gimnazjalnych oraz pierwszych ponadgimnazjalnych. Spotkanie rozpocznie się od godz. 9.00 Będzie czas na modlitwę i integrację. Mszy św. będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na agapę.

Plan spotkania:

9.00 – Przyjazd i rejestracja grup

9.30 – Integracja i zabawa – pod sceną

10.30 – Modlitwa, świadectwa i Uwielbienie, przygotowanie do Eucharystii – przy Ołtarzu Papieskim

11.30 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża

Ok. 12.30 – Agapa i powrót do domów

Zapisy u Ks. Tomasza.

 

Szkolne Koło Caritas z Lisiej Góry włącza się w drugą diecezjalną edycję akcji „Dobro na wagę złotówki”. Za dwa tygodnie 24 czerwca wolontariusze będą przed kościołem zbierali ofiary na jedno dziecko z naszego środowiska. W naszej parafii będzie to dla chorego Karolka Kolasy. Wszystkie środki będą przeznaczone bezpośrednio dla tego dziecka. Bóg zapłać za ofiarność.

 

W niedzielę – 17 czerwca b.r. będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Ks. Biskup Andrzej Jeż zaprasza przedstawicieli rodzin z całej diecezji na starosądeckie Błonia. Centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 11.00 sprawowana przy Ołtarzu Papieskim w intencji rodzin.  Po jej zakończeniu odbędzie się festyn dla rodzin. Organizujemy Pielgrzymkę autokarową do Starego Sącza z naszego Dekanatu Tarnów – Północ.  Koszt przejazdu autokarem 15 zł. od osoby. Wyjazd autokaru:

 • Luszowice godz. 8.00
 • Lisia Góra – 8.15
 • Brzozówka – 8.20
 • Krzyż (STOKROTKA) – 8.25
 • Dobry Pasterz – Zajezdnia 8.30
 • B.Fatimska – 8.35 (Przystanek na Al.Słonecznej).