11 Niedziela Zwykła – 17 czerwca 2018

Dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o godz. 18.00

Msze św. w dni powszednie od środy, przez całe wakacje będą w następującym porządku:

• w poniedziałki, wtorki i czwartki tylko rano o godz. 6.30
  • w środy, piątki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00

Kancelaria parafialna przez czas wakacji będzie czynna w dni powszednie w środy, piątki i soboty o godz. 17.00 a w pozostałe dni o godz. 8.00 Ponieważ Ks. Proboszcz wyjeżdża na urlop w pilnych sprawach dzwonić do Ks. Tomasza 506 134 892

Spowiedź na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i gimnazjalistów będzie w środę o godz. 17.00

Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8.30

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny. Koronkę poprowadzą kółka koronkowe  którym przewodniczą Maja Lis z Vc i Julia Michalik z Vc.

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Janiny Starzyk. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Stefana Stono.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Małgorzaty Stokłosa. Dziękujemy za udział w różańcu róży Mariana Małeckiego.

Szkolne Koło Caritas z Lisiej Góry włącza się w drugą diecezjalną edycję akcji „Dobro na wagę złotówki”. Za tydzień 24 czerwca wolontariusze będą przed kościołem zbierali ofiary na jedno dziecko z naszego środowiska. W naszej parafii będzie to dla chorego Karolka Kolasy. Wszystkie środki będą przeznaczone bezpośrednio dla tego chorego dziecka. Bóg zapłać za ofiarność.

W dzisiejszym „GN” m.in.:

• czy Putin wręczy puchar Lewandowskiemu?
  • o konieczności odwiedzenia bazyliki NMP na Świętej Górze koło Gostynia w czasie wakacji
  • jak zabrać się w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych
  • w jaki sposób miłość do Weroniki wyprowadziła Pawła z narkomanii?

• o 40-tej rocznicy wyboru JP II
  • tematem numeru jest Dzień Ojca
  • kaplica na warszawskim Okęciu jest przedsionkiem do nieba

W nowym wakacyjnym „MGN”:

• mundialowy hit – kolorowy terminarz mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica
  • Polska jest NAJ! – propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji

Tradycyjna piesza pielgrzymka do Tuchowa będzie w sobotę 7 lipca. Wyjście z parkingu kościelnego o godz. 4.00 Pielgrzymce będzie przewodniczył Ks. Tomasz.

Pielgrzymka autokarowa do Tuchowa dla osób starszych i chorych będzie 2 lipca. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 9.00 Koszt przejazdu 15 zł. Zapisy w kiosku parafialnym.

Wielki Odpust Tuchowski 2018 w szczególnym roku dwóch jubileuszy: 125 lat przybycia redemptorystów do Tuchowa i 100. lat odzyskania niepodległości przez Polskę będzie trwał od 30 czerwca do 8 lipca. Szczegółowy program jest w gablocie parafialnej.