12 Niedziela Zwykła – 24 czerwca 2018

1. W tym tygodniu:
  • w piątek Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.30 i 18.00.
  • w sobotę spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio o godz. 18.00.
  1. Wakacyjny porządek nabożeństw. Msze św. w poniedziałek, wtorek i czwartek rano o 6.30, w środę, piątek i w sobotę o godz. 18.00.
  2. Spowiedź codziennie w dni powszednie pół godz. przed Mszą św.
  3. Kancelaria parafialna przez czas wakacji czynna w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek i czwartek rano o godz. 8.00, w środę i piątek o godz. 17.00. W pilnych sprawach dzwonić do Ks. Tomasza 506 134 892
  4. Za tydzień w niedzielę:
  • Zapis dzieci do chrztu o godz. 15.00 w domu parafialnym. Na to spotkanie przychodzą rodzice i chrzestni. Należy zabrać ze sobą akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych, jeśli są z innej parafii.
  • Po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć prace w najbliższym miesiącu.
  • W Zaczarniu o godz. 11.00 uroczystość konsekracji kościoła, której przewodniczy bp Andrzej Jeż.
  1. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Janiny Starzyk. W przyszłą niedzielę Godzinki poprowadzi róża Małgorzaty Stokłosa.
  2. Dziękujemy za udział w różańcu róży Małgorzaty Stokłosa. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża Roberta Małeckiego.
  3. W kiosku parafialnym trwają zapisy na pielgrzymkę autokarowa do Tuchowa dla osób starszych i chorych, która odbędzie się w poniedziałek 2 lipca. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 9.00. Koszt przejazdu 15 zł.
  4. Wolontariusze ze Szkolnego Koło Caritas przed kościołem zbierają dziś ofiary na leczenie chorego Karolka Kolasy. Bóg zapłać za ofiarność.
  5. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
  • Często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Czy my dorośli w odpowiedni sposób pokazujemy im drogę do Chrystusa?
  • Czy powstanie w Polsce kolejna katolicka telewizja.
  • Jakich słów powinien unikać lekarz w kontakcie z pacjentem.
  • O przygotowaniach do nowej konstytucji oraz o referendum które zapowiedział prezydent.
  1. W „Niedzieli”:
  • Tematem numeru jest wywiad z podróżnikiem, który jako pierwszy przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki.
  • Co jeszcze możemy dowiedzieć się ciekawego o św. Józefie? – opowiada O. Augustyn Pelanowski