13 Niedziela Zwykła – 1 lipca 2018

1. Dziś zapis dzieci do chrztu o godz. 15.00 w domu parafialnym. Na to spotkanie przychodzą rodzice i chrzestni. Należy zabrać ze sobą akt urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych, jeśli są z innej parafii.

2. Dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć prace w najbliższym miesiącu.

3. Msze św. w poniedziałek i wtorek rano o 6.30, w środę, czwartek, piątek i w sobotę o godz. 18.00.

4. Spowiedź codziennie w dni powszednie pół godz. przed Mszą św.

5. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – święto NMP Tuchowskiej

– we wtorek – święto św. Tomasza, Apostoła

– w piątek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w czwartek wieczorem po Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

– w piątek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

– w sobotę Nabożeństwo I Soboty o godz. 18.00.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna: w poniedziałek, wtorek rano o godz. 8.00, w środę, czwartek o godz. 17.00. W pilnych sprawach dzwonić do Ks. Tomasza 506 134 892.

8. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Małgorzaty Stokłosa. W przyszłą niedzielę Godzinki poprowadzi róża Pauliny Taraszka.

9. Dziękujemy za udział w różańcu róży Roberta Małeckiego. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża Bolesława Płaczka.

10. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust w Tuchowie. Szczegółowy program uroczystości znajduje się w gablocie.

– Jutro – 2 lipca pielgrzymka autokarowa do Tuchowa dla osób starszych i chorych. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 9.00. Koszt przejazdu 15 zł.

– W sobotę o godz. 4.00 wyruszy z parkingu kościelnego piesza pielgrzymka do Tuchowa

11. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

– Propozycje najciekawszych pozycji książkowych, które warto zabrać na wakacyjny wypoczynek.

– Wywiad z metropolitą krakowskim, abpm Markiem Jędraszewskim.

– W cyklu „Ojcowie Niepodległości”: o Ignacym Paderewskim.

– Pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Na skraju Polski”: o pięknie Łemkowszczyzny

12. W „Niedzieli”:

– O rejsie „Daru Młodzieży”, który wypłynął w maju w rejs dookoła świata i zmierza do Panamy.

– O pierwszym nuncjuszu apostolskim Rzeczypospolitej, który został papieżem