14 Niedziela Zwykła – 8 lipca 2018

Informacje liturgiczno-duszpasterskie

1. Msze św. w poniedziałek, wtorek i czwartek rano o 6.30, w środę, piątek i w sobotę o godz. 18.00.

1. Spowiedź codziennie w dni powszednie pół godz. przed Mszą św.
  2. W tym tygodniu wspomnienia:
  • w środę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,
  • w czwartek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.,
  • w piątek – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników i patronów naszej diecezji.
  1. W piątek o godz. 18.00 Msza św. a następnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na nie wszystkie róże różańcowe i parafian chętnych do modlitwy oraz dzieci i młodzież z lampionami. Figurę Matki Bożej będą niosły róże Józefy Rusznica, Zofii Słowik i Roberta Małeckiego. Prosimy o kwiaty od tych róż do figury Matki Bożej.
  2. W sobotę wieczorem po Mszy św. procesja na cmentarz i różaniec za zmarłych.
  3. W przyszłą niedzielę (16 lipca) składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  4. Dzień Skupienia w drodze czyli tzw. Pociąg Ojca Pio odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca ‑ tj. 28 lipca. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 8.30. Rozpoczęcie w sanktuarium w Zawadzie koło Dębicy o godz. 10.00, a następnie przejazd do Sanktuarium w Chorzelowie i tam się zakończenie ok. godz. 16.00. Zapisy na ten wyjazd w kiosku parafialnym.
  5. Tygodniowy odpust w sanktuarium MB Szkaplerznej w Tarnowie trwa w dniach 15-22 lipca. Szczegóły na plakacie.
  6. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Pauliny Taraszka. W przyszłą niedzielę Godzinki poprowadzi róża Janiny Starzyk.
  7. Dziękujemy za udział w różańcu róży Bolesława Płaczka. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża Stanisława Szatko.
  8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna: w poniedziałek, wtorek i czwartek rano o godz. 8.00, w środę i piątek o godz. 17.00. W pilnych sprawach dzwonić do Ks. Tomasza 506 134 892.
  9. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
  • Kolejne dane o prześladowaniach chrześcijan na Bliskim Wschodzie
  • Wywiad z Anną Zalewską m.in. o likwidacji gimnazjów
  • O świadczeniach 300+ dla dzieci, które się uczą – cenne wyjaśnienia i praktyczne porady
  • O zbrodni Wołyńskiej, wiele cennych historycznych wyjaśnień
  • W cyklu do granic Polski: O Cieszynie w którym jest m.in. rotunda św. Mikołaja, której wizerunek jest umieszczony na banknocie 20 zł.
  1. W „Niedzieli”:
  • O trudnej sytuacji, potrzebach i możliwej przyszłości chrześcijan w Syrii,
  • O tym w jaki sposób św. Benedykt spoił duchowo Europę i dlaczego jest jej patron,
  • O kulisach zamieszania wobec nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej oraz pozytywnych skutkach dyskusji, która wciąż trwa.
  1. W nowym „Miłujcie się”:
  • Świadectwo przeżycia śmierci klinicznej, o widzeniu nieba czyśćcu i walce diabła o ludzkie dusze,
  • Kolejny cud eucharystyczny, który wydarzył się w Meksyku przed kilku laty,
  • O zagrożeniach płynących z praktykowanie wschodnich sztuk walki.