15 Niedziela Zwykła – 15 lipca 2018

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność.
  2. Msze św. w poniedziałek, wtorek i czwartek rano o 6.30, w środę, piątek i w sobotę o godz. 18.00.
  3. Spowiedź codziennie w dni powszednie pół godz. przed Mszą św.
  4. Kancelaria parafialna czynna: w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 8.00, w środę i piątek o godz. 17.00. W pilnych sprawach dzwonić do ks. Tomasza 506 134 892.
  5. W tym tygodniu wspomnienia:
  • w poniedziałek – wspomnienie NMP z Góry Karmel
  • we środę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
  1. W piątek o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św.
  2. W przyszłą niedzielę (22 lipca), po wszystkich Mszach św., będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.
  3. Dzień Skupienia w drodze czyli tzw. Pociąg Ojca Pio odbędzie się w ostatnią sobotę miesiąca ‑ tj. 28 lipca. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 8.30. Rozpoczęcie w sanktuarium w Zawadzie koło Dębicy o godz. 10.00, a następnie przejazd do Sanktuarium w Chorzelowie i tam się zakończenie ok. godz. 16.00. Zapisy na ten wyjazd w kiosku parafialnym.
  4. Od dziś trwa tygodniowy odpust w sanktuarium MB Szkaplerznej w Tarnowie. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  5. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Janiny Starzyk. W przyszłą niedzielę Godzinki poprowadzi róża Marii Tokarz.
  6. Dziękujemy za udział w różańcu róży Stanisława Szatko. W przyszłą niedzielę różaniec poprowadzi róża Stefana Stono.
  7. Trwają zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Koszt udziału w pielgrzymce to 90 zł., każda kolejna osoba z domu płaci 60 zł. Pielgrzymka rozpocznie się jak zawsze 17 sierpnia uroczystą Eucharystią o godz. 6.30 na placu katedralnym w Tarnowie. Do niedzieli 29 lipca można zapisywać się w naszym kiosku parafialnym, później będzie to możliwe w Szynwałdzie gdzie jest sztab organizacyjny grupy nr 2 św. Franciszka. Więcej szczegółów na stronie internetowej pielgrzymki www.pielgrzymkatarnowska.pl
  8. Fundacja „Proaktywni” zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Gotuj po hiszpańsku”. Wraz z kursem gotowania przewidziany jest intensywny kurs j. hiszpańskiego. Projekt kierowany jest do osób do 35 r. życia z województwa małopolskiego. Wszystkie koszty pokrywane są ze środków europejskich. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Więcej informacji w gablotce.
  9. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza wszystkich przedsiębiorców do założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń
  10. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:
  • O wielkiej wartości szkaplerza, i czym on był dla św. Jana Pawła II
  • O kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa. Choć mało się o tym mówi to lipiec jest miesiącem poświęconym Krwi Chrystusa
  • Fakty i mity o kleszczach
  • Szczególnie jeśli ktoś wybiera się na Kaszuby to znajdzie obszerny artykuł o tej części Polski
  • Z naszego „podwórka”: O konsekracji kościoła w sąsiadującym z Lisią Górą – Zaczarniu
  1. W „Niedzieli” m.in:
  • Wywiad z klucznikiem Watykańskim, który odpowiada za 2797 kluczy
  • O dwóch Polakach którzy przejdą USA z zachodu na wschód i z północy na południe, a ich trasa utworzy wielki krzyż