16 Niedziela Zwykła – 22 lipca 2018

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

 

Drodzy Diecezjanie!

W dniu 2 grudnia 2017 roku papież Franciszek mianował ks. Mirosława Gucwę biskupem diecezjalnym diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Jest on tarnowskim misjonarzem pochodzącym z Pisarzowej koło Limanowej. Święcenia biskupie przyjął 11 lutego bieżącego roku obierając sobie jako zawołanie biskupie hasło „Dla mnie żyć to Chrystus”. Ciesząc się w tych dniach obecnością biskupa Mirosława w naszej diecezji pragniemy wraz z nim podziękować dobremu Bogu za dar jego święceń biskupich. Chcemy także otoczyć modlitwą wszystkie sprawy diecezji mu powierzonej. Uczynimy to w sposób szczególny w pierwszą sobotę sierpnia podczas nabożeństwa fatimskiego w Bazylice pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Rozpocznie się ono o godzinie 20.00 od Mszy św. na placu sanktuaryjnym pod przewodnictwem biskupa Mirosława, który potem poprowadzi procesję różańcową wokół limanowskiego rynku. Gorąco zapraszam do uczestnictwa w tym nabożeństwie szczególnie mieszkańców ziemi limanowskiej i sądeckiej, a Was drodzy Diecezjanie proszę o modlitwę w intencji biskupa Mirosława i wspólnoty, której posługuje. Niech Matka Boża Bolesna  wyprasza im wszelkie potrzebne łaski.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

 

W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Dziś błogosławimy pojazdy i zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

 

W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

 

Pragniemy z każdą różą różańcową spotkać się jeden raz na modlitwie w ogrodzie różańcowym. Zapraszamy w tym tygodniu róże na wieczorną Mszę św. a po niej do ogrodu różańcowego na wspólny różaniec w następującym porządku:

L.p Dzień Róże
1 środa Genowefy Armatys, Jadwigi Bogacz, Marii Duź, Michaliny Fornagiel, Wojciecha Bogacza, Romana Duzia i Kazimierza Gieronia
2 piątek Małgorzaty Jakubowskiej, Teresy Kaziród, Marii Kucy, Jolanty Kuli, Ryszarda Janiszewskiego, Michała Kocoła i Jana Kucy

 

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. z rozważaniem Dzienniczka św. s. Faustyny.

 

Dzień skupienia w drodze czyli tzw. Pociąg Ojca Pio odbędzie się w najbliższą sobotę. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 8.30 Rozpoczęcie w sanktuarium w Zawadzie koło Dębicy o godz. 10.00 a następnie przejazd do sanktuarium w Chorzelowie i tam zakończenie ok. godz. 16.00 Zapisy na ten wyjazd w kiosku parafialnym.

 

W sobotę o godz. 18.00 wieczór z św. o. Pio. Przyjdźmy licznie i zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
 • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
 • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
 • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

 

Do spowiedzi w dni powszednie można przystąpić pół godziny przed Mszą św. a w niedziele w czasie Mszy św.

 

Msze św. w dni powszednie przez całe wakacje będą w następującym porządku:

 • w poniedziałki, wtorki i czwartki tylko rano o godz. 6.30
 • w środy, piątki i soboty tylko wieczorem o godz. 18.00

Kancelaria parafialna przez czas wakacji będzie czynna w dni powszednie w środy i piątki i soboty o godz. 17.00 a w pozostałe dni o godz. 8.00

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Stanisława Szatko. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Tokarz.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Pauliny Taraszki. Dziękujemy za udział w różańcu róży Stefana Stono.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

 • specjalny dodatek – obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa
 • jak dotrzeć do osób, które same być może nie przyszłyby do kościoła
 • czy papież Franciszek doprowadzi do powrotu lefebrystów do jedności z Rzymem
 • jak sędzia Iwulski skazywał w stanie wojennym, 20-letniego młodzieńca na trzy lata więzienia za rozrzucenie ulotek

Natomiast w „Niedzieli”:

 • o siostrach trapistkach, które mają dużo powołań
 • reportaż z największego w Europie miejsca nędzy
 • o miejscu szczególnej modlitwy dziadków za wnuków i wnuków za dziadków

 

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską są w kiosku parafialnym. Koszt uczestnictwa w PPT nie zmienia się i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł resztę tj. 40 zł dopłaca Caritas. (Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł). Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych adres PPT: www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl

 

W dniach od 29 lipca do 6 sierpnia br. w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu odbędzie się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego przeżywany pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapraszamy wiernych wszystkich parafii naszej diecezji do wspólnej modlitwy przed Cudownym Wizerunkiem Jezusa Przemienionego na Sądeckiej Górze Tabor. Będziemy wdzięczni za przybycie. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie.

 

Finanse Parafii Lisia Góra

Raport za czerwiec 2018
Wyszczególnienie Przychody Wydatki
sprzątanie cmentarza w maju 0,00 500,00
benzyna i olej do kosiarek 0,00 108,00
składka niedzielna 2 070,00 0,00
składka niedzielna 1 140,00 0,00
ofiary z 2 ślubów 544,00 0,00
środki czystości do kościoła 0,00 83,00
za gaz w domu parafialnym 0,00 86,99
za prąd w kościele 0,00 1 558,66
za prąd w domu parafialnym 0,00 327,86
składka niedzielna 1 773,00 0,00
prąd w budynku gospodarczym 0,00 77,77
za gaz w kościele 0,00 1 591,37
plakaty na parkingu 2 miesiące 0,00 80,00
czytanki mszalne lipiec – sierpień 0,00 200,72
woda i ścieki w domu parafialnym 0,00 458,16
ofiary ze ślubów 503,00 0,00
6030,00 5072,53

 

Pracownicy parafialni otrzymali za czerwiec 2100 zł., ZUS pracowników 820,16 zł., Urząd Skarbowy 181 zł. Kwiaty do kościoła na lipiec 200 zł.. W kasie dla pracowników kościelnych było 3228 zł. W kasie dla pracowników kościelnych brakło 73,16 zł.

Składki z czerwca przekazane do Kurii przeznaczone były na potrzeby diecezji oraz puszki na Stolicę Apostolską i UJP II. Wyniosły 2150 zł.. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w czerwcu. Prosimy radnych z ulic Warzywnej, Tarnowskiej, Witosa, Łukowskiej, Rolniczej i Bema o zebranie ofiar na sprzątanie i kwiaty do kościoła w tym tygodniu.