17 Niedziela Zwykła – 29 lipca 2018

Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

Pragniemy z każdą różą różańcową spotkać się jeden raz na modlitwie w ogrodzie różańcowym. Zapraszamy w tym tygodniu róże na wieczorną Mszę św. a po niej do ogrodu różańcowego na wspólny różaniec w następującym porządku:

L.p Dzień Róże
1 środa Haliny Łuszcz, Heleny Michoń, Marii Mrowiec, Mariana Małeckiego i Roberta Małeckiego

W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

W czwartek po wieczornej Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w piątek od godz. 16.45 Prosimy aby przybyć na spowiedź już o godz. 16.45 gdyż zaproszeni księża odjadą o godz. 18.00 Pamiętajmy o modlitewnej prośbie o liczne i święte powołania do kapłaństwa oraz o adoracji Najświętszego Sakramentu i Komunii św. wynagradzającej. W I Piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.45

W I Sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Najpierw będzie Nabożeństwo I Soboty a następnie Msza św. Tych, którzy nie byli miesiąc temu zachęcamy do rozpoczęcia pięciu I Sobót.

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.

Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30 a od środy do soboty codziennie o godz. 18.00

Zapis dzieci do chrztu będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym. Na to spotkanie przychodzą rodzice i chrzestni. Należy zabrać ze sobą metrykę urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych, jeśli są z innej parafii.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć pracę w najbliższym miesiącu.

Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

• 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Ireny Walus. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Stanisława Szatko.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Tokarz. Dziękujemy za udział w różańcu róży Pauliny Taraszki.

• dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo nienawidzili kapelanów powstania warszawskiego
  • 25 lat konkordatu
  • włoszka, która poświęciła swoje życie, by ratować synka może zostać błogosławioną
  • lipiec to czas wyprzedaży. Czy faktycznie warto wtedy kupować?

• o spotkaniu osób ochrzczonych przez Ks. Karola Wojtyłę w Niegowici
  • tematem numeru jest rocznica Powstania Warszawskiego
  • 100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości

Zelatorzy i zelatorki róż różańcowych niech odbiorą po Mszy św. w zakrystii nowy numer „Misji Dzisiaj”

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską są w kiosku parafialnym. Koszt uczestnictwa w PPT nie zmienia się i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł resztę tj. 40 zł dopłaca Caritas. (Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł). Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych adres PPT: www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl

W dniach od 29 lipca do 6 sierpnia br. w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu odbędzie się Tygodniowy Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego przeżywany pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapraszamy wiernych wszystkich parafii naszej diecezji do wspólnej modlitwy przed Cudownym Wizerunkiem Jezusa Przemienionego na Sądeckiej Górze Tabor. Będziemy wdzięczni za przybycie. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie.

Dnia 25 sierpnia tj. w dniu wejścia PPT na Jasną Górę, organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu kościelnego. Koszt pielgrzymki 40 zł. Zapisy u Małgorzaty Jakubowskiej, ul. Długa 75b, tel. 14 6785162 lub 694596230. Można zapisywać pieszych pielgrzymów na powrót. Zapisy tylko do 15 sierpnia.

Zachęcamy do podjęcia abstynencji przez 100 dni  od 4 sierpnia do 11 listopada na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczyńmy to z miłości do Ojczyzny w szczególnym okresie zmagania się o wolność. Druki do pobrania są na bocznych ołtarzach.