21 Niedziela Zwykła – 26 sierpnia 2018

Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

Spotkanie dziewcząt należących do Dziewczęcej Służby Maryjnej (DSM) odbędzie się w środę 29 sierpnia o godz. 16.00 w salce domu parafialnego.

W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Najpierw będzie Nabożeństwo I soboty a następnie Msza św. Tych, którzy nie byli miesiąc temu zachęcamy do rozpoczęcia pięciu I sobót.

Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

Okazja do spowiedzi świętej na rozpoczęcie roku szkolnego i jednocześnie pierwszopiątkowej w naszym kościele dla dzieci i młodzieży w sobotę o godz. 16.45 Prosimy aby przybyć na spowiedź od wyznaczonej godziny gdyż zaproszeni księża odjadą o godz. 18.00

Od soboty 1 września będą codziennie Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00 Kancelaria parafialna będzie czynna od 1 września w dni powszednie w środy i piątki o godz. 17.00 a w pozostałe dni powszednie o godz. 8.00

Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Genowefy Armatys. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Wielgus.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Zygmunta Toporka. Dziękujemy za udział w różańcu róży Stanisława Tokarza.

Zapis dzieci do chrztu będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w domu parafialnym. Na to spotkanie przychodzą rodzice i chrzestni. Należy zabrać ze sobą metrykę urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych, jeśli są z innej parafii.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć pracę w najbliższym miesiącu.

Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

• 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.

Od 1 do 9 września będzie tygodniowy odpust w Zawadzie k/Dębicy. Szczegółowy program jest w gablocie parafialnej.

Od 8 do 15 września będzie tygodniowy odpust w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Szczegółowy program jest w gablocie parafialnej.

W kiosku parafialnym można zapisać się na pielgrzymkę autokarową do Odporyszowa. Pielgrzymka będzie 12 września w środę. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 15.00

• światowe spotkanie rodzin w Dublinie jest dobrą okazją do wsłuchania się w głos papieża Franciszka o narzeczeństwie, małżeństwie i rodzinie
  • o niezwykłym objawieniu maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek
  • Tomasz Rożek odpowiada na pytanie, czy telefony komórkowe szkodzą zdrowiu