22 Niedziela Zwykła – 2 września 2018

Zapis dzieci do chrztu będzie dziś o godz. 15.00 w domu parafialnym. Na to spotkanie przychodzą rodzice i chrzestni. Należy zabrać ze sobą metrykę urodzenia dziecka oraz zaświadczenia dla chrzestnych jeśli są z innej parafii.

 

Dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć pracę w najbliższym miesiącu.

 

Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

 

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

 

Siostry Służebniczki zapraszają rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się 4 września we wtorek o godz. 16.30 w domu Sióstr Służebniczek.

 

W środę rano i wieczorem Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy chętnych na różaniec do ogrodu różańcowego.

 

W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętych o godz. 6.30 i 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczornej będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu na którą zapraszamy wszystkich chętnych.

 

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiadać będziemy od godz. 17.00 i od tej godziny będzie także wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

 

Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W sobotę, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Przynieśmy ziarno do poświęcenia. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętych rano i wieczorem pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

 

W sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 1800 będzie procesja na cmentarz. W związku z tym prosimy w tym tygodniu uporządkować groby swoich zmarłych. Zachęcamy do sadzenia kwiatów na mogiłach ziemnych.

 

W przyszłą niedzielę będzie składka w kopertach na elewację kaplicy cmentarnej oraz nowe pokrywy w czterech rogach ogrodzenia kościelnego( 12 sztuk). Wczoraj zakończono nową elewację kaplicy cmentarnej. Będzie kosztować około 17.000 zł. Demontaż starych pokryw w rogach ogrodzenia kościelnego, wykonanie nowych oraz ich montaż wyniesie około 6000 zł. Prosimy wszystkie rodziny i młodzież pracującą o ofiary na ten cel. Za wyczyszczenie ogrodzenia kościelnego zapłaciliśmy 7700 zł. Było prawie 1100 m2

 

W przyszłą niedzielę spotkanie zespołu synodalnego po wieczornej Mszy św.

 

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • 8 IX – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy swego narodzenia.

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Stanisława Tokarza. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Genowefy Armatys.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Józefy Wenc. Dziękujemy za udział w różańcu róży Zygmunta Toporka.

 

Od 1 do 9 września będzie tygodniowy odpust w Zawadzie k/Dębicy. Szczegółowy program jest w gablocie parafialnej.

 

Od 8 do 15 września będzie tygodniowy odpust w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Szczegółowy program jest w gablocie parafialnej.

 

W kiosku parafialnym można zapisać się na pielgrzymkę autokarową do Odporyszowa. Pielgrzymka będzie 12 września w środę. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 15.00

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

 • o udziale papieża w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie
 • o kolejnej stacji modlitw o pokój w Niepokalanowie ( w całym świecie jest ich 12)
 • o corocznych rekolekcjach dla księży
 • co robić , aby młodzież uwolnić od prób samobójczych

Natomiast w „Niedzieli”:

 • o Światowym Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie
 • tematem numeru jest rocznica wybuchu II wojny światowej
 • o projekcie islamizacji Europy w rozmowie badaczką islamu

W nowym wrześniowym „MGN”

 • bezpłatny dodatek – kalendarz na rok szkolny
 • relacja z żaglowca „Dar Młodzieży”, który płynie na spotkanie z papieżem

 

Przypominamy, że z początkiem września wracamy do przedwakacyjnego porządku nabożeństw w naszej parafii, Eucharystię w dni powszednie sprawujemy o godz. 6.30 i 18.00 W dni powszednie zapraszamy również na nabożeństwa: w środy – na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątki – na Koronkę do miłosierdzia Bożego.

 

Tarnowska Szkoła Wyższa prowadzi nabór na studia magisterskie i licencjackie na rok akademicki 2018/2019 na następujące kierunki:

 • psychologia – nowość
 • kosmetologia
 • pedagogika specjalna
 • pedagogika ogólna

Rekrutacja trwa do końca września 2018 roku. Zapisu na studia należy dokonywać w siedzibie Uczelni przy ul. Mościckiego 27 na wprost Centrum Handlowego „Max”. Więcej informacji na stronie internetowej Uczelni www.tszw.edu.pl

 

W niektórych parafiach antykatolicka sekta rozdawała przed kościołami ulotki dotyczące m.in. posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. i postawy wiernych w czasie przyjmowania Komunii św. Sekta ta w swoim działaniu jest agresywna i prowadzi rozbijacką działalność w Kościele katolickim. Ks. Biskup apeluje aby nie przyjmować ulotek od sekciarzy. Prosimy natychmiast informować nas gdyby takie osoby pojawiły się w naszej parafii.

 

Finanse w parafii Lisia Góra

Raport za sierpień 2018
Wyszczególnienie Przychody Wydatki
ofiara z okazji pogrzebu z Brnia 100,00 0,00
siostra Scholastyka za lipiec 0,00 500,00
sprzątanie cmentarza w lipcu 0,00 500,00
remont grobowca 550,00 0,00
za grobowce 2 470,00 0,00
paliwo do kosiarek 0,00 95,00
składka świąteczna 1 658,00 0,00
składka niedzielna 2 061,00 0,00
klej do plakatów 0,00 85,00
filtry do odkurzacza w kościele 0,00 76,00
prąd w budynku gospodarczym 0,00 47,74
paliwo do kosiarek 0,00 90,00
składka niedzielna 2 258,00 0,00
prąd w domu parafialnym 0,00 70,38
prąd w kościele 0,00 1 385,78
czytania mszalne 5 tomów 0,00 357,00
paliwo do kosiarek 0,00 90,00
plakat na parkingu 0,00 40,00
9097 3336,9

Pracownicy parafialni otrzymali za lipiec 2700 zł., ZUS pracowników 820,16 zł., Urząd Skarbowy 181 zł. Kwiaty do kościoła na wrzesień 400 zł.. W kasie dla pracowników kościelnych było 6550,68. Obecnie zostało 2449,52 zł.

Składki z sierpnia przekazane do Kurii przeznaczone były na potrzeby diecezji oraz U JP II. Wyniosły 2710 zł.. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w sierpniu.