25 Niedziela Zwykła – 23 września 2018

W środę rano i wieczorem Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy chętnych na różaniec do ogrodu różańcowego.

 

W czwartek po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W najbliższy piątek 28 września zostanie przeprowadzona akcja w całym Kościele Powszechnym „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Jest to międzynarodowa inicjatywa zespołu „Iskra Bożego Miłosierdzia”. Nasza parafia włączyła się w tę inicjatywę. O godz. 15.00 uczestnicy akcji staną na skrzyżowaniach miast i przy wiejskich drogach i odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia modlą się za siebie, za swoją miejscowość i za cały świat. Na tę modlitwę zgromadzimy się przy markecie Centrum naprzeciw ronda i na pętli autobusowej przy ulicy Długiej o godz. 15.00 Zapraszamy do licznego udziału w tej Koronce w łączności z całym Kościołem.

 

W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 o godz. 18.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a następnie Msza św. Koronkę poprowadzą kółka koronkowe Adrianny Kupiec z klasy Va i Martyny Szatko z klasy VIa.

 

W sobotę dzień chorych o godz. 10.00 Spowiedź dla chorych od godz. 9.30 Prosimy o przywiezienie chorych do kościoła.

 

Spotkanie grupy modlitewnej św. o. Pio w sobotę o godz. 18.00 w kościele. Zaprośmy naszych krewnych z sąsiednich parafii.

 

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców tym, którzy zamierzają rozpocząć pracę w najbliższym miesiącu. Będzie to ostatni raz w tym roku.

 

W niedzielę za dwa tygodnie 7 października będziemy obchodzić odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, patronki naszej parafii. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i kazania wygłosi Ks. Dr Andrzej Dudek, wicerektor WSD w Tarnowie. Prosimy, aby w procesji po sumie wzięło udział jak najwięcej parafian, a szczególnie:

– róże różańcowe – (zelatorzy zachęcą do udziału i zmian tajemnic przy kościele)

– dzieci sypiące kwiaty (rodzice niech przyprowadzą dzieci).

– strażaków prosimy do baldachimu i ze sztandarem

– DSM, lektorzy i ministranci przychodzą na sumę, tylko wyznaczeni na inne Msze św.

Prosimy również o przygotowanie i zabranie na procesję feretronów i chorągwi. Z chorągwiami wychodzimy w czasie Komunii św. Chorągwie zabiorą Jan Przetak, oraz po jednej osobie z następujących róż: Mariana Małeckiego, Wojciecha Bogacza, Ryszarda Janiszewskiego, Stanisława Świątka, Zygmunta Toporka, Bolesława Płaczka i Jana Kucy. Feretrony niosą czwórki, które niosły w czasie poprzedniego odpustu i w czasie Bożego Ciała oraz uczniowie Gimnazjum i klas ósmych. Procesja odbędzie się w ogrodzie różańcowym.

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Zygmunta Toporka. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Duź.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Jadwigi Bogacz. Dziękujemy za udział w różańcu róży Mariana Wardzały.

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

  • czy formacja kandydatów do kapłaństwa jest taka prosta jak się nam wydaje
  • o peregrynacji po Afryce relikwii św. Tereski od Dzieciątka
  • ile snu potrzebują dzieci i jakie mogą być skutki niewyspania
  • dlaczego wciąż wiele dzieci unika wychowania fizycznego
  • dołączony jest także obrazek z modlitwą za kapłanów

Natomiast w „Niedzieli”:

  • o nowej biografii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przedstawiającej wiele ciekawych a nieznanych dotąd faktów
  • w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem akademickim tematem numeru jest formacja kapłanów
  • o nowym smsowym systemie powiadamiania ludności o zagrożeniach w Kraju

 

W „Małym Gościu Niedzielnym”:

  • ciekawe informacje o modlitwie różańcowej
  • dołączony jest kolorowy silikonowy różaniec na rękę

 

W kiosku parafialnym są Kalendarze rolników na 2019 rok cieszące się co roku dużą popularnością.

 

Ks. Tomasz organizuje pielgrzymkę w 9-osobowej grupie do Ziemi Świętej w terminie 13 – 20 stycznia 2019 r. W programie pełne 7 dni w Izraelu. Koszt: 900 zł. (przy zapisie) + 700 $ (w dniu wylotu) Cena zawiera: ubezpieczenie, transport na lotnisko i z powrotem, przelot samolotem z bagażem podręcznym, transport w Izraelu, noclegi, posiłki, bilety wstępu. Więcej informacji u ks. Tomasza tel. 506-134-892

 

W niedzielę 30 września jest organizowana Dekanalna Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Stanisława do Szczepanowa (o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości). Wyjazd z naszego parkingu kościelnego o godz. 8.40 Koszt pielgrzymki – 10 zł. Chętnych prosimy o zgłoszenie do środy włącznie (26.IX) na nr telefonu: 783076369.

 

Akcja Katolicka zachęca do wzięciu udziału w Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Tarnowie w niedzielę 14 października. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze o godz. 12.00, następnie przemarsz ulicami Tarnowa do kościoła bł. Karoliny. O godz. 11.00 będzie wyjazd autobusu z naszej parafii. Chętni mogą zapisywać się w kiosku parafialnym.

 

Zarząd Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza na spotkanie informacyjne na temat rządowego programu „Czyste Powietrze”, oferującego mieszkańcom wsparcie finansowe do wymiany pieców i termomodernizacji domów, które odbędzie się w dniu 27 września o godzinie 18.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Lisiej Górze.