27 Niedziela Zwykła – 7 października 2018 Odpust MB Różańcowej

Komunikat w związku z Marszem dla Życia i Rodziny

 

Drodzy Diecezjanie!

Życie ludzkie jest wartością, którą człowiek powinien wciąż na nowo odkrywać i nią się fascynować. Cud życia zapoczątkowany w rodzinie, także w rodzinie chce znaleźć swoje właściwe miejsce. Dlatego tak bardzo ważne jest, abyśmy z należytą troską przyjmowali każde życie i towarzyszyli rodzinom, w których to życie pragnie się rozwijać.

Niech wyrazem naszego przywiązania do tych wartości będzie udział w X Marszu dla Życia i Rodziny, który w tym roku odbędzie się 14 października w Tarnowie. Będzie to także XVIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Obchody tych wydarzeń rozpoczniemy Mszą świętą sprawowaną w Bazylice Katedralnej o godz. 12.00. Następnie wyruszymy w marszu ulicami Tarnowa w kierunku kościoła pw. bł. Karoliny.

Serdecznie zapraszam na to wydarzenie małżeństwa i rodziny naszej diecezji oraz ruchy i stowarzyszenia o charyzmacie rodzinnym zaś wszystkich Diecezjan zachęcam w tym dniu do szczególnej modlitwy – zwłaszcza różańcowej – w intencji rodzin, małżeństw i każdego poczętego życia.

 

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

„Proszę Cię, pomódl się za mnie uzależnionego i moją Rodzinę”, to hasło tegorocznej modlitewnej inicjatywy Doba dla wolności. Dziś 7 października zachęcamy wszystkich parafian do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób uzależnionych od alkoholu, ich dzieci i bliskich.

 

Zapisy dzieci do chrztu będą w dziś o godz. 15.00 w domu parafialnym.

 

Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.00

 

Przez miesiąc październik w dni powszednie, rano o godz. 6.00 Akcja Katolicka prowadzi różaniec. Zapraszamy tych, którzy nie mogą przyjść wieczorem do włączenia się w modlitwę różańcową przed poranną Mszą św.

 

W poszczególnych dniach października modlitwę różańcową prowadzą uczniowie następujących klas:

 

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
1 1 i 2 SP 2 4 i 5 SP 3 3 SP 4 8 SP i 3 Gim 5 7 SP 6 6 SP
8 6 SP 9 1 i 2 SP 10 4 SP 11 3 i 5 SP 12 7 i 8 SP 13 3 Gim
15 8 SP i 3 Gim 16 3 i 5 SP 17 6 SP 18 4 SP 19 1 i 2 SP 20 7 SP
22 4 SP 23 6 SP 24 7 SP i 3 Gim 25 1 i 2 SP 26 3 i 5 SP 27 8 SP
29 3 i 5 SP 30 4 SP 31 1 i 2 SP

 

Siostry Służebniczki zapraszają członków Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego na spotkanie, które odbędzie się w środę 10 października po wieczornym nabożeństwie w domu Sióstr Służebniczek.

 

W czwartek po nabożeństwie różańcowym adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

W sobotę godz. 17.00 będzie Nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na nie wszystkie róże różańcowe i parafian chętnych do modlitwy oraz wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzież z Gimnazjum. Figurę Matki Bożej będą niosły róże Józefy Wenc, Krystyny Wapiennik i Stanisława Szatki. Prosimy o kwiaty od tych róż do figury Matki Bożej. Dziewczęta z DSM-u będą nieść lampiony przy figurze Matki Bożej.

 

W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Zbiórkę przeprowadzi Szkolne Koło Caritas. Również w przyszłą niedzielę przypada Dzień Nauczyciela. Będziemy się modlić za wychowawców tak żyjących, jak i zmarłych.

 

Akcja Katolicka zachęca do wzięcia udziału w Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Tarnowie w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze o godz. 12.00 następnie przemarsz ulicami Tarnowa do kościoła bł. Karoliny. O godz. 11.00 będzie wyjazd autobusu z parkingu kościelnego. Chętni mogą się zapisywać w kiosku parafialnym.

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

 

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Michaliny Fornagiel. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Zygmunta Toporka.

 

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Duź. Dziękujemy za udział w różańcu róży Jadwigi Bogacz.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca na ich XVIII DIECEZJALNE SPOTKANIE MISYJNE, które będzie miało miejsce w Bobowej w dniu 27 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Jest to dokładnie dzień 20-tej rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 1000 pod przewodnictwem ks. Bpa Andrzeja Jeża. Będziemy, jak zwykle, modlić się różańcem za misje, misjonarzy i o beatyfikację naszego męczennika. W trakcie spotkania tradycyjna drożdżówka z herbatą. Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 1400 Zapisy na wyjazd w kiosku parafialnym.

 

Ks. Tomasz organizuje pielgrzymkę w 9-osobowej grupie do Ziemi Świętej w terminie 13 – 20 stycznia 2019 r. Zostało ostatnie miejsce. Więcej informacji u ks. Tomasza tel. 506-134-892

 

W „GN” dzisiaj m.in.:

  • bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”. To prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka
  • o wprowadzeniu matczynych emerytur
  • o tym, jak bardzo Różaniec jest również męską modlitwą, przekonują znani polscy aktorzy i dziennikarz
  • Piłsudski opatrznościowym człowiekiem dla Polski

Natomiast w „Niedzieli”:

  • o pontyfikacie JP II i zbliżającym się Dniu Papieskim
  • tematem numeru jest 40 lat walki o życie. We Włoszech w tym czasie uratowano 200 tysięcy nienarodzonych
  • wywiad z polskim pilotem, który przewoził papieża Franciszka z Krakowa do Rzymu oraz przeżył też uprowadzenie samolotu

W kiosku parafialnym są Kalendarze rolników na 2019 rok cieszące się co roku dużą popularnością.

 

Informacje od Policji i Duszpasterstwa Kierowców Diecezji Tarnowskiej

 

Wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Prosimy w czasie zbliżającej się jesienno-zimowej szarówki, zwłaszcza osoby starsze, o ubieranie odblasków w drodze na nabożeństwa wieczorne. Odblaski ratują nam życie. Natomiast wszystkich, którzy przeżywają smutek i traumę, po stracie swoich bliskich w wyniku wypadku drogowego zapraszamy do pomnika pamięci o ofiarach wypadków drogowych „Przejście” w Zabawie dnia 18 listopada 2018 r. na godz. 10:30.

Apelujemy do wszystkich kierowców: o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę! Do wszystkich uczestników ruchu – o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym!

Ks. Damian Migacz – Diecezjalny Duszpasterz Kierowców

 

Województwo Małopolskie realizuje projekt pod nazwą „Małopolski Tele-Anioł” z myślą o osobach starszych i chorych, które wymagają wsparcia ze strony innych osób. Jedną z form pomocy może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki, gdzie pracują ratownicy medyczni, mogący udzielić fachowej porady lub wezwać pomoc. Inną formą są usługi opiekuńcze w domu chorego. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do informacji zamieszczonej na tablicy ogłoszeń lub na stronę internetową www.malopolska.pl/teleaniol