II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018

Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

Dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie zespołu synodalnego. Obecność obowiązkowa.

Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz złożone ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie.

W dni powszednie Adwentu o godz. 17.00 Roraty, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Dzieci zachęcamy do licznego udziału w Roratach, a rodziców prosimy, by zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła.

Przed roratami codziennie będziemy śpiewać Godzinki.

Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 6.30

W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.

W czwartek od godz. 7.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy pełniących dyżury w drugie czwartki miesiąca oraz wszystkich parafian. Rodzice niech zabierają ze sobą dzieci a dziadkowie wnuki. Jest to adoracja jako dziękczynienie za Ojczyznę.

Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

• 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

W sobotę o godz. 10.00 będzie Msza św. dla chorych i starszych. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Obłożnie chorych, którzy nie mogą przyjechać do kościoła prosimy zgłaszać w zakrystii. Odwiedzimy ich po następnej niedzieli.

W przyszła niedzielę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem.

W przyszłą niedzielę będzie składka w kopertach na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. Prosimy o ofiary wszystkie rodziny i młodzież pracującą. Koszt ogrzewania w czasie ubiegłej zimy wyniósł 18450 zł.

Kolędnicy misyjni ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowują się już do kolędowania. Każda grupa kolędnicza ma swojego opiekuna z Akcji Katolickiej lub Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Opiekun przeprowadzi próbę z grupą kolędniczą w domu. Grupy kolędnicze ze Szkoły Podstawowej z klas IV i V udadzą się na kolędę ze swoim opiekunem. Uczniowie Gimnazjum i klas VI, VII i VIII pójdą sami.

Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kiosku parafialnym. Najniższa ofiara wynosi odpowiednio 5 lub 15 zł. Jednocześnie ze świecami można nabyć kartki świąteczne na Boże Narodzenie, kropidła, dzieciątko do żłóbka i sianko wigilijne. Prosimy, aby świece nabywać już teraz, gdyż przed świętami może ich zabraknąć w centrali w Tarnowie.

Wszystkich parafian zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi świętej, z której będzie można skorzystać w czwartek 20 grudnia. Porządek będzie następujący: Mszy św. o godz.6.30 nie będzie. Msze św. będą odprawione o godz. 8.30 i 17.00 Spowiedź w kościele parafialnym będzie od godz. 9.00 do 10.00 następnie od 11.00 do 12.00 a po południu od godz. 14.00 do 15.00 i od 16.00 do 17.00 Parafianie, którzy nie pracują w zakładach niech przyjdą przed południem. Wtedy będzie więcej spowiedników.

Prosimy zelatorów i zelatorki róż różańcowych o dostarczenie do zakrystii aktualnych list róż różańcowych. Chcemy w czasie kolędy uzupełnić niekompletne róże. Prosimy zaznaczyć osoby chore, które nie mogą brać udział w zmianach tajemnic różańcowych.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Mrowiec. Dziękujemy za udział w Godzinkach różom Heleny Michoń i Romana Duzia.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Ryszarda Janiszewskiego. Dziękujemy za udział w różańcu różom Haliny Łuszcz i Jolanty Kuli.

• czym jest Niepokalane Poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat w Kościele?
  • niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii, Scholastykę
  • o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce
  • w „GN” jest dodatek o leczeniu się ziołami w tabletkach

• o akcji „Zatrzymaj aborcję”, w wyniku braku ustawy sejmowej w Polsce zamordowano w tym roku tysiąc Polaków
  • wywiad z artystą wykonującym ołtarze adoracji do Światowych Centrów Modlitwy o Pokój
  • o Narodowym Dniu Pamięci Duchownych Niezłomnych uchwalonym przez sejm

W najbliższą sobotę w kilku miejscach naszej diecezji odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej. Jest on przejawem troski Kościoła o duchowe dobro tych, którzy w ten sposób posługują lokalnej społeczności. Otoczmy to wydarzenie naszą modlitwą prosząc o dary Ducha Świętego dla wszystkich zaangażowanych w działanie instytucji samorządowych.

Finanse parafii Lisia Góra

Raport za listopad 2018
Wyszczególnienie Przychody Wydatki
składka świąteczna 2 456,00 0,00
s. Scholastyka za listopad 0,00 500,00
sprzątanie cmentarza w październiku 0,00 500,00
za grobowiec 400,00 0,00
składka niedzielna 2 461,00 0,00
wywóz 4 kontenerów śmieci z cmentarza 0,00 2 316,60
za prąd w budynku gospodarczym 0,00 47,74
IV rata podatku rolnego 0,00 318,00
za dzierżawę pola 2 000,00 0,00
za grobowiec 400,00 0,00
za kurs ceremoniarzy 0,00 240,00
składka niedzielna 1 960,00 0,00
ofiary z 3 kopert 350,00 0,00
składka niedzielna 1 975,00 0,00
rozbudowa i unowocześnienie alarmu w kościele 0,00 1 550,00
plakat na parkingu 0,00 40,00
12002 5512,34

Pracownicy parafialni otrzymali za listopad 2100 zł., ZUS pracowników 820,16 zł., Urząd Skarbowy 181 zł. Kwiaty do kościoła na grudzień 400 zł.. W kasie dla pracowników kościelnych było 5897,20 zł. Wpłynęło 200 zł Obecnie w kasie zostaje 2596,04 zł.

Składki z listopada przekazane do Kurii przeznaczone były na potrzeby diecezji oraz na Seminarium Duchowne (puszka z cmentarza). Wyniosły 3120 zł.. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w listopadzie.