3 Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

Dziś rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem.

W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnich, sprawowanych codziennie o godz. 17.00

Przed Roratami codziennie będziemy śpiewać Godzinki.

We wtorek odwiedzimy chorych i seniorów od godz. 8.00 Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Prosimy o przysłanie dwóch samochodów. Ponadto prosimy zgłaszać obłożnie chorych nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., aby mogli zanosić im Komunię św. w niedziele.

W czwartek od godz. 9.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy pełniących dyżury w trzecie czwartki miesiąca oraz wszystkich parafian. Rodzice niech zabierają ze sobą dzieci a dziadkowie wnuki. Jest to adoracja jako dziękczynienie za Ojczyznę.

Wszystkich parafian zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi świętej, z której będzie można skorzystać w czwartek 20 grudnia. Porządek będzie następujący: Mszy św. o godz.6.30 nie będzie. Msze św. będą odprawione o godz. 8.30 i 17.00 Spowiedź w kościele parafialnym będzie od godz. 9.00 do 10.00 następnie od 11.00 do 12.00 a po południu od godz. 14.00 do 15.00 i od 16.00 do 17.00 Parafianie, którzy nie pracują w zakładach niech przyjdą przed południem. Wtedy będzie więcej spowiedników.

Światło betlejemskie, przyniesione do kościoła przez harcerzy i umieszczone przed ołtarzem głównym, można zabrać do swoich domów już od piątku, zapalając od niego świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

Kancelaria w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i środę o godz. 8.00 W pozostałe dni spowiadamy w dekanacie.

Przez cały ten tydzień będzie pod chórem wystawiony kosz Caritasu do którego prosimy składać artykuły spożywcze dla potrzebujących w naszej parafii.

Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kiosku parafialnym. Najniższa ofiara wynosi odpowiednio 5 lub 15 zł. Jednocześnie ze świecami można nabyć kartki świąteczne na Boże Narodzenie, kropidła, dzieciątko do żłóbka i sianko wigilijne. Prosimy, aby świece nabywać już teraz, gdyż przed świętami może ich zabraknąć w centrali w Tarnowie.

W święto św. Szczepana będzie uroczysty chrzest dzieci o godz. 8.30 lub po sumie. Zapisy dzieci do chrztu będą w przyszłą niedzielę o godz. 1500 w domu parafialnym. Obecni będą rodzice dziecka oraz chrzestni. Będzie wtedy konferencja o obowiązkach rodziców i chrzestnych oraz przygotowanie liturgii chrzcielnej. Rodzice do zapisu przynoszą metrykę urodzenia dziecka i zaświadczenia dla chrzestnych z innych parafii, że mogą być chrzestnymi. Świece i białe szaty do chrztu można nabyć w kiosku Caritasu.

Przypominamy zelatorom i zelatorkom róż różańcowych, które tradycyjnie wpłacały ofiary na WSD w Tarnowie w ramach Towarzystwa Przyjaciół WSD o zebranie ofiar i dokonanie wpłat w najbliższym czasie u skarbnika Towarzystwa p. Genowefy Armatys z ul. Jaracza. Za ofiarodawców sprawowana jest codziennie Msza św. w Seminarium Duchownym.

Zapraszamy do zakrystii po opłatki. Z tej okazji składamy ofiarę na wynagrodzenie dla s. Scholastyki albo p. Mateusza.

Prosimy zelatorów i zelatorki róż różańcowych o dostarczenie do zakrystii aktualnych list róż różańcowych. Chcemy w czasie kolędy uzupełnić niekompletne róże. Prosimy zaznaczyć osoby chore, które nie mogą brać udział w zmianach tajemnic różańcowych.

Godzinki w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Marii Partyki. Dziękujemy za udział w Godzinkach róży Marii Mrowiec.

Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzi róża Heleny Michoń. Dziękujemy za udział w różańcu róży Ryszarda Janiszewskiego.

• o młodzieńcu, który mieszkał z dziewczyną, namówił ją do czterech aborcji, pił alkohol, brał narkotyki a teraz zawarł małżeństwo i prowadzi przykładne katolickie życie
  • Francuzi chcą zmian w swoim kraju
  • watykański raport o księżach zamordowanych w tym roku
  • do „GN” dołączono bezpłatną płytę z najpiękniejszymi kolędami. Śpiewajmy je przy choince

• czy adwent przybliży nas do Boga?
  • tematem numeru jest pomoc dla syryjskich dzieci, ofiar wojny
  • o czasie mediów katolickich

W nowym styczniowym numerze „MGN”

• ikona Maryi niosącej Ducha Świętego z modlitwą o dary Ducha Świętego
  • specjalne opowiadanie na święta

Na naszej stronie parafialnej jest umieszczone przedstawienie „Tajemnica Mszy św. według Cataliny Rivas. Warto je obejrzeć w zakładce media.

Do puszki pod chórem na Radio Maryja i Telewizję Trwam złożono 1576 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.