Kolęda misyjna

Hasłem tegorocznej kolędy były słowa „Suma yatiyawi sana munapxta”. Oznaczają one wezwanie: „Głośmy Dobrą Nowinę”, a pochodzą z języka aymara, który jest używany w Boliwii, gdzie tarnowscy misjonarze pracują już od ponad 25 lat.

Rozesłanie kolędników odbyło się w naszej parafii w święto św. Szczepana, już tradycyjnie na Mszy św. o godz. 10.30, której przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Szałda. Po niej 18 grup kolędniczych – przygotowanych przez katechetów: s. Barbarę i ks. Tomasza – wyruszyło aby kolędować i zbierać ofiary na projekty misyjne. W sumie odwiedzili ponad 600 rodzin i zebrali 9585 zł. Dziękujemy dzieciom za trud a rodzicom za pomoc w przygotowaniu wspaniałych strojów.

12 stycznia 2019 r. mali kolędnicy wezmą udział w zjeździe diecezjalnym w Szymbarku. Jedna z grup została zgłoszona do konkursu na najlepszą grupę kolędniczą. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas zjazdu.