Zjazd Kolędników Misyjnych w Szymbarku

12 stycznia 2019 r., Kolędnicy Misyjni z całej diecezji tarnowskiej zgromadzili się w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Szymbarku, by wspólnie dziękować za czas tegorocznego kolędowania. W XXI Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych zorganizowanym w Szymbarku z naszej Parafii uczestniczyło 20 osób. Z dziećmi spotkał się Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. W swoim kazaniu Ksiądz Biskup wyraził wdzięczność wszystkim tym, którzy angażują się w kolędę misyjną. Ksiądz Biskup przekazał również wyrazy podziękowania z Bertoua w Kamerunie, gdzie z ofiar zebranych podczas ubiegłorocznej Kolędy Misyjnej została wybudowana szkoła dla dzieci głuchoniemych. Biskup podczas wizytacji odwiedził dzieci z tej szkoły i dzielił się radością, że dzieci przygotowane przez swych opiekunów zatańczyły Poloneza.