Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaczął kształtować się w 1996 roku, pierwsze spotkanie grupy inicjatywnej odbyło się 13 grudnia 1996 roku, a Oddział został powołany Dekretem ks. biskupa Wiktora Skworca dnia 23 kwietnia 1998 roku. Obecnie liczba członków wynosi 26 osób. Asystentem Kościelnym od początku istnienia jest – ks. proboszcz Stanisław Szałda. Spotkania formacyjne odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca. Od 2013 roku POAK posiada swój sztandar, z którym reprezentuje Oddział na ważnych uroczystościach. W pierwszych latach istnienia POAK zajmował się prowadzeniem biblioteki parafialnej, organizowaniem festynów rodzinnych, przygotowaniem uroczystości Srebrnych Jubileuszy Małżeństw oraz redagowaniem kwartalnika „Jutrzenka”. Na stałe harmonogram działań podejmowanych przez POAK wpisały się :  pomoc w przeprowadzaniu kolędy misyjnej dzieci, dekorowanie trasy procesji Bożego Ciała, aktualizowanie gabloty na dziedzińcu kościoła, dbanie o mogiłę zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii. Oddział reaguje też na zagrożenia wiary i moralności chrześcijańskiej organizując w parafii akcję zbierania podpisów na listach poparcia projektów obywatelskich z tym związanych. POAK bierze aktywny udział w życiu wspólnotowym parafii: włącza się w liturgię Mszy świętej z okazji odpustów, w miesiącu październiku prowadzi różaniec w dni powszednie, a w każdą niedzielę przewodniczy Koronce do Bożego Miłosierdzia przed Mszą świętą.

I kadencja – Roman Breński – Anna Ciochoń – Marta Kotapka – Teresa Białas
II kadencja – Stanisław Jasnosz – Anna Ciochoń – Marta Kotapka – Teresa Białas
III kadencja – Stanisław Jasnosz – Lucyna Taraszka – Teresa Białas
IV kadencja – Marian Małecki – Stanisław Jasnosz – Lucyna Taraszka – Teresa Białas